Kivlenieks un pirmajā braucienā uzvarējušais Dārznieks astotniekā Pasaules kausa posmā Siguldā

1 komentārs
Kivlenieks un pirmajā braucienā uzvarējušais Dārznieks astotniekā Pasaules kausa posmā Siguldā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas kamaniņu braucēji Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks svētdien Siguldā izcīnīja attiecīgi septīto un astoto vietu Pasaules kausa sestā posma pamatsacensībās, Riks Kristens Rozītis bija 14.pozīcijā, bet Kristers Aparjods pēc kritiena samierinājās ar pēdējo, 31.vietu.

Uzvaru svinēja vācietis Johanness Ludvigs, kurš pirmajā braucienā bija vien 21.pozīcijā. Otrās vietas ieguvējs Romāns Repilovs viņam divu braucienu summā zaudēja 0,017 sekundes, bet olimpiskais čempions Dāvids Glairšers no Austrijas atpalika 0,022 sekundes.

Kivlenieks zaudēja 0,296 sekundes, kas deva septīto vietu, bet uzreiz aiz viņa bija pirmajā braucienā uzvarējušais Dārznieks, kurš atpalika 0,347 sekundes. Rozītis ar 0,514 sekunžu deficītu bija 14.vietā, bet Aparjods pirmajā braucienā rupji kļūdījās un otrajā krita, atpalikdams vairāk nekā 22 sekundes.

Sacensības iespaidoja laikapstākļi, jo siltā laikā uz mīksta ledus braucienos priekšrocība ir sākumā startējušajiem sportistiem. Līdz ar to, pirmā brauciena vadošie sportisti bija spiesti atkāpties no savām pozīcijām.

Pirmajā braucienā nepārspēts palika Dārznieks, kurš savu mājas trasi veica 48,437 sekundēs, 0,046 sekundes lēnāks bija slovāks Jozefs Ninis, bet 0,106 sekundes atpalika vācietis Sebastjans Blejs. Rozītis Dārzniekam zaudēja 0,147 sekundes, kas deva sesto vietu, Kivlenieks ar 0,255 sekunžu deficītu bija dalītā desmitā vietā, bet Aparjods kļūdījās un ar 0,678 sekunžu atpalicību ieņēma vien 26.pozīciju starp 32 startējušajiem kamaniņu braucējiem.

Otrajā braucienā ātrāko laiku – 48,301 sekundi – sasniedza pirmajā braucienā priekšpēdējā vietā palikušais krievs Aleksandrs Gorbacevičs, 0,035 sekundes viņam zaudēja Repilovs, bet 0,047 sekundes atpalika Ludvigs. Kivlenieks zaudēja 0,549 sekundes un braucienā bija desmitais, Dārznieks ar 0,855 sekunžu deficītu bija 21.vietā, bet Rozītis ar 0,02 sekundēm sliktāku rezultātu bija tieši aiz sava tautieša.

Dārznieks un Rozītis ar vietu pamatsacensībās nodrošināja pēc snieguma Nāciju kausā, kurā Rozītis svinēja uzvaru, bet Dārznieks ierindojās sestajā pozīcijā. Pārējie divi sportisti jau iepriekš nodrošināja sev vietu pamatsacensībās.