Kivlenieks Oberhofas trasē izcīna bronzu PK posmā

2 komentāri
Kivlenieks Oberhofas trasē izcīna bronzu PK posmā
EPA/SCANPIX

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks sestdien Pasaules kausa septītajā posmā izcīnīja bronzas medaļu, uz goda pjedestāla šīs raudzes sacensībās kāpjot pirmo reizi kopš 2012.gada.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja četri sportisti – Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks, Kivlenieks un Kristers Aparjods.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts vācietis Johaness Ludvigs, kurš pirmajā braucienā bija 24.pozīcijā, bet otrajā sasniedza ātrāko laiku, brīnumainā kārtā svinot uzvaru Pasaules kausa posmā. Otro vietu izcīnīja krievs Semjons Pavļičenko, kurš divu braucienu summā vācietim zaudēja 0,164 sekundes.

Savukārt savu pirmo godalgu Pasaules kausa posma individuālajās sacensībās izcīnīja Kivlenieks, kuram bija nepieciešami 16 gadi, lai to paveiktu. Viņš pirmajā braucienā bija 14., bet otrajā pakāpās par trim vietā, summā līderim zaudēdams 0,170 sekundes.

Uzreiz aiz pjedestāla ierindojās vēl viens latvietis Aparjods, kurš līderim divu braucienu summā zaudēja 0,179 sekundes. Piekto vietu izcīnīja titulētais vācietis Fēlikss Lohs, bet sešinieku noslēdza austrietis Reinhards Egers.

Tikmēr Dārznieks pirmajā braucienā ierindojās 13.vietā, bet otrajā atkrita par trim pozīcijām, summā izcīnot desmito vietu. Viņš uzvarētajam zaudēja 0,324 sekundes.

Visbeidzot pēdējais Latvijas sportists Rozītis pirmajā braucienā sasniedza 11.ātrāko laiku, bet otrajā pieļāva vairākas mazas kļūdas, finišējot 21.vietā. Divu braucienu summā viņš līderim zaudēja 0,632 sekundes un ierindojās 20.pozīcijā.

Par negaidītajiem sacensību rezultātiem parūpējās spēcīgs lietus, kas otrajā braucienā krasi ietekmēja ledus kvalitāti, kā vairākiem līderiem neizdevās uzlabot savu sniegumu.

Dārzniekam, Kivleniekam un Aparjodam jau bija garantēta vieta pamatsacensībās, kur caur piekto vietu Nāciju kausā iekļuva arī Rozītis.

Sacensībās uz starta izgāja 30 sportisti.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 695 punktiem ir Krievijas sportists Romāns Repilovs, tālāk ar 634 punktiem seko Dominiks Fišnallers no Itālijas, bet pirmo trijnieku ar 609 punktiem noslēdz vēl viens krievs Pavļičenko. Aparjods ar 341 punkti ieņem 12.pozīciju, vietu zemāk ar 333 punktiem atrodas Kivlenieks, bet Rozītis ar 221 punktu ierindojas 17.pozīcijā. Dārznieks sešos posmos iekrājis 194 punktus, kas dod dalītu 19.vietu kopvērtējumā.