Ķibermanis Pasaules kausa sezonu sāk ar ceturto vietu divnieku sacensībās

1 komentārs
Ķibermanis Pasaules kausa sezonu sāk ar ceturto vietu divnieku sacensībās
IBSF

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža sestdien Leikplesidas trasē ASV izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa pirmajā posmā, kamēr Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi bija 18.pozīcijā.

Uzvaru svinēja Vācijas pilots Johanness Lohners ar stūmēju Floriānu Baueru, kuriem braucienos bija pirmais un trešais ātrākais laiks. Otrais ar 0,08 sekunžu deficītu bija uzvarētāja tautietis Frančesko Frīdrihs, bet trešo vietu izcīnīja kanādietis Džastins Kripss, kurš Lohneram zaudēja 0,26 sekundes.

Ķibermaņa ekipāža sestdien bija ātrākā startā, bet finišā abos braucienos ceturtās vietas. Ķibermanis uzvarētājam zaudēja 0,29 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,03 sekunžu attālumā. Bērziņa divnieks bija 1,77 sekundes lēnāks, kas deva 18.vietu.

Pirmajā braucienā nepārspēts palika Lohners, kurš Leikplesidas trasi veica 54,94 sekundēs. Otrais ar 0,14 sekunžu deficītu bija mājinieks Hanters Čērčs, bet vēl 0,04 sekundes lēnāks bija titulētais Frīdrihs. Uzreiz aiz pirmā trijnieka bija Ķibermanis, kurš atpalika 0,24 sekundes, bet Bērziņš pirmajā braucienā bija 0,73 sekundes lēnāks par Lohneru un ierindojās 14.vietā 21 ekipāžas konkurencē.

Otrajā braucienā labāko laiku sasniedza Frīdrihs, kura finiša laiks bija 55,13 sekundes. Kripss bija 0,06 sekundes lēnāks un ielauzās pirmajā trijniekā, bet 0,10 sekundes atpalika Lohners. Ķibermanim bija 0,15 sekundes lēnāks brauciens, kas deva ceturto vietu, bet Bērziņš zaudēja 1,14 sekundes un bija lēnākais starp 20 otrā brauciena dalībniekiem.

Pasaules kausa posmos Ziemeļamerikā startē tikai Ķibermaņa un Bērziņa ekipāžas, bet Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis vismaz līdz Jaunajam gadam startē Eiropas kausa apritē. Nākamajā posmā, kur spēkosies tikai četrinieki, nepiedalīsies arī Bērziņš, kurš sezonu turpinās Eiropas kausā.