Ķibermanis ar Mikni izcīna bronzas medaļu pasaules čempionātā divnieku ekipāžām

0 Komentāru
Ķibermanis ar Mikni izcīna bronzas medaļu pasaules čempionātā divnieku ekipāžām
VIESTURS LĀCIS, BOBSLEJS.LV

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni svētdien Altenbergas trasē izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionāta divnieku sacensībās.

Tikmēr olimpiskais čempions Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi bija 12.vietā, bet Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi ieņēma 17.pozīciju.

Par pasaules čempionu tika kronēts titulētais vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš startēja kopā ar stūmēju Margisu Torstenu. Vācijas ekipāža bija nepārspēta visos četros braucienos un neatstāja saviem sāncenšiem nekādas cerības.

Otrais bija cits vācietis Johannes Lohners, kurš savam tautietim četru braucienu summā zaudēja 1,65 sekundes, bet par 0,14 sekundēm apsteidza Ķibermani. Ceturtais astoņas sekundes simtdaļas aiz Ķibermaņa bija vēl viens Vācijas pilots Niko Valters, tālāk sekoja vēl viens mājinieks Rihards Elsners, bet pirmo sešinieku noslēdza austrietis Benjamins Maiers.

Melbārdis čempionam zaudēja 2,86 sekundes, bet Bērziņš atpalika 3,64 sekundes.

Sestdien Ķibermaņa divnieka ekipāža pēc pirmajiem diviem braucieniem ieņēma piekto vietu ar 1,12 sekunžu atpalicību no Frīdriha ekipāžas, taču tikai trīs sekundes simtdaļas no trešās vietas, ko pēc pirmās dienas ieņēma Lohners. Četrās pirmajās vietās pēc pirmajiem diviem braucieniem bija mājinieku ekipāžas.

Svētdien trešajā braucienā Ķibermanis, spītējot kļūdai, uzrādīja labu ātrumu trasē un finišēja pēc 56,35 sekundēm. Par viņu ātrāks bija tikai Frīdrihs, kurš savu pārsvaru pār latvieti palielināja par 0,37 sekundēm. Summā Ķibermanis pakāpās uz ceturto vietu 1,49 sekundes aiz Frīdriha, bet tikai divas sekundes simtdaļas aiz trešajā pozīcijā esošā Lohnera.

Melbārdim braucienā ar 56,97 sekundēm bija 13. ātrākais laiks, bet Bērziņam ar 57,47 sekundēm – 19. rezultāts. Pēc trim braucieniem viņi bija attiecīgi 13. un 17.pozīcijā.

Ceturtajā braucienā Ķibermanis laikapstākļu dēļ ar 56,67 sekundēm uzrādīja vien 14.rezultātu, bet no pirmā trijnieka Valters viņam zaudēja 0,25 sekundes, kas latvietim ļāva pakāpties uz trešo vietu. Ātrākais ar 56,37 sekundēm atkal bija Frīdrihs, 0,02 sekundes lēnāks bija krietni agrāk startējušais dienvidkorejietis Junjons Vons, bet 0,06 sekundes atpalika francūzis Romēns Hainrihs.

Vēl simtdaļu lēnāks bija Melbārdis, kuram braucienā bija ceturtais laiks, bet 0,21 sekundi atpalika Bērziņš, kurš braucienā ieņēma 11.vietu.

Nākamajā nedēļā sezonai punktu liks bobsleja četrinieku ekipāžas, kā arī skeletonisti, kuri cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām.

0 Komentāru