Ķibermaņa ekipāža sezonas pirmajās Pasaules kausa četrinieku sacensībās izcīna otro vietu

2 komentāri
Ķibermaņa ekipāža sezonas pirmajās Pasaules kausa četrinieku sacensībās izcīna otro vietu
REUTERS/SCANPIX

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža sestdien Leikplesidas trasē ASV Pasaules kausa otrajā posmā sezonas pirmajās četrinieku sacensībās ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties vien Kanādas četriniekam ar pilotu Džastinu Kripsu.

Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja Ķibermanis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Lauri Kaufmani, kuram tā bija debija Pasaules kausa mačos un uzreiz medaļa, un Arvi Vilkasti.

Pirmajā braucienā 20 ekipāžu konkurencē Ķibermanis startēja septītais un nedaudz neprecīzi izbrauca līko taisni un ieņēma otro vietu. Pirmajā vietā pēc pirmā brauciena bija kanādieša Kripsa ekipāža, kura finišēja 54,55 sekundēs, latviešus apsteidzot par 0,17 sekundēm, bet trešā, atpaliekot no Kripsa par 0,21 sekundi, bija vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža. Vācu un kanādiešu ekipāžas līko trasi izbrauca ar krietni lielāku saslīdēšanu nekā latvieši, taču tehnika slīdēja nevainojami.

Otrajā braucienā teicami trases beigu daļu nobrauca austrietis Benjamins Maiers, kurš pēc pirmā brauciena bija ceturtais. Viņš apsteidza Frīdrihu. Ķibermanis līkajā taisnē nedaudz neprecīzi izbrauca, divreiz atsitoties pret bortu, taču nosargāja pirmo vietu pirms pēdējā dalībnieka Kripsa, nodrošinot vismaz otro vietu.

Kripss nobrauca pat sliktāk par Ķibermani, taču tehnika slīdēja tik labi, ka ļāva apsteigt Latvijas ekipāžu par 0,39 sekundēm. Pēc ilgāka laika bez medaļām palika Vācija.

Svētdien turpat Leikplesidā vēlreiz notiks četrinieku sacensības.

Jau ziņots, ka pirmajā posmā Leikplesidā notika divas divnieku sacensībās, kurās Ķibermanis ar Mikni ieņēma divas ceturtās vietas.

Pasaules kausa posmos Ziemeļamerikā startē tikai Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa ekipāžas, bet Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis vismaz līdz Jaunajam gadam startē Eiropas kausa apritē. Otrajā posmā nepiedalās arī Bērziņš, kuram sezonas turpinājums arī ieplānots Eiropas kausā.

2 komentāri