Komentāri
Ķibermaņa četrinieks izcīna septīto vietu Pasaules kausa posmā Altenbergā
Foto: AP/SCANPIX

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa stūrētais četrinieks svētdien izcīnīja septīto vietu Vācijas trasē Altenbergā notikušajā Pasaules kausa posmā.

Tikmēr izlases līderis Oskars Melbārdis, kuram šīs bija otrās sacensības pēc traumas izdziedēšanas, ieņēma 11.pozīciju, bet Uģis Žaļims ierindojās 18.vietā.Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Raivi Zīrupu pirmajā braucienā ieņēma septīto vietu, bet otrajā braucienā saglabāja savu pozīciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par uzvarētāju kļuva vācieša Johanesa Lohnera četrinieks, kuram Ķibermanis divu braucienu summā zaudēja 1,29 sekundes. Savukārt otrajā vietā ierindojās krieva Aleksandra Kasjanova ekipāža, kas uzvarētājiem zaudēja 0,41 sekundi, bet trešais bija Frančesko Frīdriha kvartets, kas no sava tautieša atpalika 0,67 sekundes.Melbārdis uzvarētājam zaudēja 1,63 sekundes, bet Žaļims 2,23 sekundes.

Pērnās sezonas pasaules čempionam četriniekos Melbārdim šīs bija sezonas pirmās sacīkstes, jo augusta beigās viņam tika veikta muguras operācija. Bobsleja pilotam jau pagājušajā sezonā bija nopietnas muguras problēmas, tāpēc bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Sākotnēji bija iecerēts, ka pilots sacensībās atgriezīsies vēl vēlāk, nevis Pasaules kausa posmā Altenbergā, taču šonedēļ tika nolemts, ka Melbārdis startēs, taču darīs to treniņu režīmā, lai gūtu skaidrību, kā reaģēs sportista mugura.

Savukārt Ķibermanis un Žaļims šosezon ir startējuši vairākos Eiropas kausa posmos, izcīnot arī vairākus panākumus. Ķibermanis divas reizes novembrī uzvarēja divnieku sacīkstēs Siguldā, bet decembra vidū viņš divniekos triumfēja tieši Altenbergā, kur reizi bija arī otrais.Iepriekšējo reizi Pasaules kausa posms Altenbergā norisinājās 2015.gada novembrī, kad divniekos otro vietu izcīnīja Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu, kamēr uzvaru guva vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža.

Iepriekšējā sezonā Melbārža četrinieks izcīnīja skaistu uzvaru pasaules čempionātā, gūstot lielāko panākumu Latvijas bobslejam kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt Uģis Žaļims bija trešais Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem.

Lasi vēl