Kerbere nespēlēs Federāciju kausa duelī Latvijā

0 Komentāru
Kerbere nespēlēs Federāciju kausa duelī Latvijā
EPA/SCANPIX

Vācijas tenisa zvaigzne Angelika Kerbere slimības dēļ nav ieradusies Latvijā un nespēlēs šonedēļ gaidāmajās Federāciju kausa pārspēlēs par vietu Pasaules pirmajā grupā, ziņo Vācijas Tenisa federācija (DTB).

Pasaules piektās raketes Kerberes vietā uzaicināta 28 gadus vecā Mona Bartela, kura planētas rangā atrodas 90.vietā.

“Pēdējo dienu laikā nepārtraukti komunicējam, un varu teikt, ka Angelika darījusi visu iespējamo, lai atbalstītu komandu. Tomēr ārsti nav ļāvuši viņai piedalīties šajos mačos, un veselība ir pirmajā vietā. Visa komanda vēl Angelikai ātru atveseļošanos,” DTB citē komandas kapteiņa Jensa Gerlaha teikto.

“Esmu ļoti sarūgtināta, ka nevarēšu piedalīties Federāciju kausa duelī ar Latviju. Diemžēl gripa mani nav atstājusi un neesmu saņēmusi atļauju spēlēt, tāpēc tuvākajās dienās atpūtīšos. Lai gan nebūšu uz vietas, kontaktēšos ar komandu. Esmu pārliecināta, ka meitenes pārvarēs šo kārtu,” stāsta pati Kerbere.

Mači pret Vācijas tenisistēm “Arēnā Rīga” norisināsies piektdien un sestdien. Uzvarētāja nodrošinās vietu Pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāja nākamsezon spēlēs otrajā grupā.

Jau ziņots, ka šajā duelī Latvijai nevarēs palīdzēt valsts pirmā rakete Anastasija Sevastova, kura dziedē muguras savainojumu.

Sevastova pasaules rangā ieņem 13.vietu, Aļona Ostapenko ir 29.pozīcijā, Diāna Marcinkēviča atrodas 267.vietā, kamēr 18 gadus vecā Daniela Vismane ir 645.pozīcijā.

Kerberei nespēlējot, Vācijas pirmais numurs šajā turnīrā būs Jūlija Gērgesa, kura ir pasaules 17.rakete. Tāpat Vācijai talkā dosies Andrea Petkoviča, kura WTA rangā ir 71.pozīcijā, un Anna Lēna Grēnefelde, kura dubultspēļu reitingā ir 26.vietā.

Latvija Pasaules otrās grupas pirmās kārtas duelī ar 4-0 uzvarēja Slovākiju, tādējādi izcīnot ceļazīmi uz pārspēlēm par vietu Pasaules pirmajā grupā. Tikmēr Vācija Pasaules pirmās grupas ceturtdaļfinālā ar 0-4 piekāpās Baltkrievijai.

Vācija ir 1987. un 1992.gada Federāciju kausa ieguvēja. Pirms pieciem gadiem vācietes pēc 22 gadu pārtraukuma atgriezās Federāciju kausa finālā, kurā atzina Čehijas pārākumu.

Latvijas sieviešu tenisa izlase ar Aļonu Ostapenko, Anastasiju Sevastovu, Diānu Marcinkēviču un Danielu Vismani sastāvā pagājušā gada aprīlī uzvarēja pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules otrajā grupā, iekļūstot starp planētas 16 labākajām komandām. Latvija Pasaules grupā spēlēja arī 1993.gadā, kad tajā bija 32 komandas.

Pērn Federāciju kausā uzvarēja Čehija, kas pusfinālā apturēja tieši Vāciju.

0 Komentāru