Kēls: Volejbola cilvēki man jautā, kas notiek ar komandas psiholoģiju

0 Komentāru
Kēls: Volejbola cilvēki man jautā, kas notiek ar komandas psiholoģiju
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Pēc divām pēc kārtas zaudētām spēlēm piecos setos Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Avo Kēls pirmdien pēc Eiropas čempionāta finālturnīra spēles ar Slovākiju sarunā ar žurnālistiem uzsvēra psiholoģijas lomu šajos zaudējumos.

Jau ziņots, ka sestdien piecos setos tika zaudēts Horvātijai, bet pirmdien Latvija ar rezultātu 2-3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15) piekāpās Slovākijai.

“Blokā mēs bijām līdzīgi (19:17 punkti slovāku labā), servju uzņemšanā viņi bija nedaudz labāki,” par uzvaras komponentēm pirmdien pēc spēles teica Kēls.

“Uzvarētāju šodien noteica individuālā meistarība. Tādi cilvēki, kuri saprot volejbolu, nevis cilvēki no ielas, jau pēc Horvātijas jautāja, un jautā arī tagad, kas notiek ar psiholoģiju. Mēs nevaram izturēt sasprindzinājumu. Visi ir veseli, spēcīgi puiši, taču viss nav tā, kā izskatās. Mums bija divas, teiksim tā, vienādas spēles – uzvaram trešo setu, un mums jābūt lielam emocionālajam pacēlumam, bet vienkāršās situācijās negūstam punktus – kāds māņu sitiens vai nestandarta situācija, kurā vajadzīga labāka tehnika vai meistarība,” skaidroja Latvijas izlases treneris.

Kēls piebilst, ka šajā gadījumā var skatīties arī Eiropas valstu izlašu rangu: “Tādi mēs esam. Ne velti mēs Eiropas rangā esam tur, kur esam. Mums bija iespēja pierādīt, ka varam būt kontinenta labāko 16 komandu vidū.”

Latvija šajā rangā šobrīd ieņem 23.vietu, bet Slovākija – 17.vietu.

“Šie vienādi scenāriji pēdējās divās spēlēs arī man ir liels jautājums. Pārējo es visu saprotu. Kādam var būt ne tik laba diena, it sevišķi, ja individuālā meistarība vēl nav tik augsta. Ja ir sasprindzinājums vai pretinieks “spiež”, es saprastu, bet abās pēdējās spēlēs pēc trim setiem mēs nezaudējām. Mums bija pārsvars ar 2-1,” neizpratnē par neizmantotajām iespējām ir arī treneris. “Žēl, ka tā sanāca, un turnīra turpinājumā ir atlikusi tikai teorija.”

Tallinā atlikušas vien spēles ar abiem favorītiem – Vāciju un Franciju. Tā ir Kēla piesauktā teorija, jo punktus šajās spēlēs var dabūt tikai teorētiski.

“Pēdējās divās spēlēs riskēsim. Mums nav ko zaudēt. Nevaru pilnībā apgalvot, ka būs cits sastāvs laukumā. To mēs redzēsim, vai tie spēlētāji, kuri šodien vairāk bija laukumā, varēs koncentrēties, vai arī vienkārši būs vājāki nekā šodien. Tad spēlēs tie, kas vairāk to grib,” par nākotni Tallinā saka treneris.

Viņš atzīst, ka tā zaudēt divas spēles ir grūti visiem – treneriem, spēlētājiem un līdzjutējiem.

“Tas nav viegli, bet mēs nezinām, kad vēl būs tāda iespēja (iekļūt ceturtdaļfinālā). Varbūt nāksies gaidīt ilgi,” viņam visvairāk kremt neizmatotā iespēja jau pēc trim spēlēm nodrošināt lidojumu uz Čehijas pilsētu Ostravu, kur notiks pirmā izslēgšanas spēļu kārta D grupas komandām.

D grupā pa sešiem punktiem divās spēlēs guvusi Vācija un Francija, pieci punkti trīs dueļos ir Latvijai, trīs punktus trīs mačos guvusi Slovākija, bet pa diviem punktiem ir trīs cīņas aizvadījušajām Igaunijai un Horvātijai.

Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas četras labākās komandas.

0 Komentāru