Komentāri
Kažemāka Rīgas maratonā izpilda olimpisko spēļu normatīvu
Foto: LETA

Latvijas garo distanču skrējēja Anita Kažemāka svētdien izcīnīja ceturto vietu Lattelecom Rīgas maratonā un izpildīja Riodeženeiro olimpisko spēļu normatīvu. 42,195 kilometru distanci Kažemāka noskrēja divās stundās, 44 minūtēs un deviņās sekundēs.

Pēdējos metros Kažemākai izdevās panākt Etiopijas skrējēju Mulunešu Zevdu, tomēr noslēgumā viņa piekāpās par divām sekundēm, kas neļāva iekļūt labāko trijniekā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drošu uzvaru ar rezultātu divas stundas, 38 minūtes un 40 sekundes izcīnīja Šitaje Gemeču Debelu no Etiopijas, bet otrā finišēja kenijiete Divina Jepkoge – divas stundas, 40 minūtes un viena sekunde.

Foto:

Kā ziņots, vien pirms mēneša Kažemāka ieņēma 14.vietu Vīnes maratona dāmu ieskaitē, turklāt tikai par piecām sekundēm atpalika no olimpiskā normatīva.

Sākotnēji olimpiskais normatīvs bija divas stundas un 42 minūtes, tomēr pērn decembrī to par trim minūtēm pazemināja.

Tikmēr vīru distancē sasniegt olimpisko normatīvu neizdevās Latvijas skrējējiem Jānim Višķeram un Renāram Rozem.

Sacensībās vīriem uzvaru guva kenijietis Dominiks Kimvetišs Kangors, kurš distanci veica divās stundās, 11 minūtēs un 45 sekundēs, par 36 sekundēm apsteidzot Kalebu Selomonu Gilagabru no Eritrejas.

Uzvarētājs sasniedza jaunu trases rekordu, līdzšinējo, ko pērn uzstādīja kenijietis Haile Bekuma, pārspējot par 43 sekundēm.

Savukārt trešais ar rezultātu divas stundas, 13 minūtes un 54 sekundes bija Čārlzs Vačira Maina no Kenijas.

No Latvijas skrējējiem Roze finišēja pēc divām stundām, 19 minūtēm un 52 sekundēm, kas deva sesto vietu un olimpiskajam normatīvam lika zaudēt vien nepilnu minūti, bet Višķers bija vēl par septiņām minūtēm lēnāks un palika astotais.

Olimpiskais kvalifikācijas normatīvs vīriem ir divas stundas un 19 minūtes.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl