Kavendišs pēc otrās uzvaras “Tour de France” posmā tuvojas Merksa rekordam

0 Komentāru
Kavendišs pēc otrās uzvaras “Tour de France” posmā tuvojas Merksa rekordam
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Britu riteņbraukšanas leģenda Marks Kavendišs ceturtdien “Tour de France” sestajā posmā svinēja otro uzvaru trijās dienās, tuvojoties beļģu izcilībai Edijam Merksam visvairāk izcīnīto uzvaru atsevišķos posmos rādītājā, bet Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” vienības ieņēma 92.vietu.

Tagad 36 gadus vecā Kavendiša (“Deceuninck – Quick Step”) kontā ir 32 uzvarēti šo sacensību posmi, kas ir par diviem mazāk nekā Merksam.

“Lūdzu, neuzdodiet man šo jautājumu,” atbildot uz jautājumu par rekordu pēc finiša līnijas šķērsošanas teica Kavendišs.

Sestajā līdzenuma posmā, kas vijās cauri Luāras ielejai, sacensību debitants nīderlandietis Matjē van der Pūls (“Alpecin-Fenix”) nosargāja dzelteno līdera kreklu kopvērtējumā, posmam pirmo reizi šogad norisinoties bez lieliem starpgadījumiem. Viņš par astoņām sekundēm apsteidz piektā posma uzvarētāju slovēni Tadeju Pogačaru (UAE), kamēr trešajā vietā esošais beļģis Vouts van Ārts (“Jumbo-Visma”) atpaliek par pusminūti. Skujiņš līderim zaudē četras minūtes un 29 sekundes, ieņemdams 28.vietu.

Posms noslēdzās aktiera Žerāra Depardjē dzimtajā pilsētā, kas Kavendišam ir labi pazīstama pēc divām iepriekšējām uzvarām posmā 2008. un 2011.gadā.

Pirms divām dienām Kavendišs neticīgi šūpoja galvu pēc uzvaras ceturtajā posmā, taču ceturtdien viņš bija elegants un smaidošs pēc uzvaras finiša spurtā ar ātrumu 70 km/h, uz finiša dodoties pēc komandas biedra pasaules čempiona Žiljēna Alafilipa zīmes.

Menas salas braucējs saglabāja arī aktīvākā braucēja zaļo kreklu, lai gan starpfiniša sprintā viņš palika ārpus labāko trijnieka, tajā uzvarot itālim Sonijam Kolbrelli no “Bahrain – Victorious” komandas.

Lielajā grupā kā 92. finišēja Skujiņš.

Piektdienas posms būs garākais tūrē (249,1 kilometrs), ieverot arī piecus kategorizētus kāpumus distances beigu daļā.
0 Komentāru