Kavendišam trešais panākums; Skujiņš saglabā Amgen Kalifornijas velobrauciena līdera godu

0 Komentāru
Kavendišam trešais panākums; Skujiņš saglabā Amgen Kalifornijas velobrauciena līdera godu
Foto: AFP/Scanpix

Jau pie trešās uzvaras šā gada Amgen Kalifornijas daudzdienu velobrauciena sacensībās (UCI kat.2.HC) ticis pazīstamais brits Marks Kavendišs, taču latvietim Tomam Skujiņam no ASV komandas Hincapie Sportswear pēc finiša lielajā grupā izdevās saglabāt kopvērtējuma līderpozīcijas.

Ceturtdien riteņbraucējiem bija jāveic 154 kilometrus garš posms, kurā nebija izteiktu kāpumu, tāpēc uzvarētājs izšķīrās sprinta finišā, lai gan pēdējo no bēgļiem peletons notvēra vien trīs kilometrus pirms finiša.

Sprintā kārtējo reizi savas prasmes apliecināja Kavendišs no Etixx – Quick Step komandas, kuram šī ir jau trešā uzvara šo sacensību posmos šogad. Šosezon brits individuāli ticis jau pie 12 panākumiem, kas ir labākais rādītājs Pasaules tūres ietvaros. Kavendišs finišu sasniedza pēc trim stundām, 51 minūtes un 37 sekundēm.

Tikmēr pirmajā trijniekā visos šā velobrauciena posmos bijis pazīstamais slovāku sportists Peters Sagans (Tinkoff – Saxo), kuram šoreiz trešā pozīcija, bet Skujiņš finišu sasniedza lielajā grupā, iegūstot 34. vietu un noturot līderpozīciju kopvērtējumā. Tomēr slovāks, iegūstot kārtējās bonusa sekundes, latvieša pārsvaru samazinājis vēl vairāk.

Savukārt otrs Latvijas pārstāvis Hincapie Sportswear komandā Andžs Flaksis ceturtdienas posmā bija 103. vietā, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 13 sekundes.

Kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis joprojām ir Skujiņš, bet no viņa 18 sekundes atpaliek Sagans. Tikmēr Flaksis atrodas 60. vietā, tautietim zaudējot 19 minūtes un 22 sekundes.

Piektdien riteņbraucēji spēkosies 10,6 kilometrus garā individuālajā braucienā. Sākotnējā programmā bija ieplānots garāks 24 kilometru brauciens augstkalnē jeb vairāk nekā divu kilometru augstumā virs jūras līmeņa, taču nelabvēlīgo laikapstākļu un prognozētā sniega dēļ trase pārcelta zemāk.

0 Komentāru