Kas ir Brieža nākamais pretinieks Usiks?

10 komentāri
Kas ir Brieža nākamais pretinieks Usiks?
Usiks pārliecinoši septembrī tika galā ar Huku (Foto: imago/Beautiful Sports/SCANPIX)

Arī Maira Brieža un ukraiņa Oleksandra Usika Pasaules boksa supersērijas pusfināla cīņu video satura platforma “Viaplay” pārraidīs tiešraidē augstas izšķirtspējas (HD) kvalitātē. Šajā cīņā Mairis Briedis aizstāvēs savu Pasaules boksa padomes (WBC) titulu 1.smagajā svarā, savukārt Oleksandrs Usiks aizstāvēs savu Pasaules boksa organizācijas titulu. Baudi pasaules labāko boksu ekskluzīvi “Viaplay”!

Usika parametri

Usiks dzimis 1987. gada 17. janvārī (30 gadu) Simferopolē, Ukrainā. Usiks ir gara auguma – 190 centimetri, tikmēr ukraiņa svars ir 90,5 kilogrami. Savukārt mūsu Mairis Briedis dzimis 1985. gada 13. janvārī (32 gadi) Rīgā. Latviešu bokseris ir 186 centimetru garš un 90 kilogramu smags.

Usiks ir kreilis

Mairis Briedis tikai divas reizes profesionālajā karjerā ticies ar kreiļiem un viens no tiem bija Maiks Peress. Briedis ar nodomu izvēlējās kubieti, lai sagatavotos ukraiņu sportistam. Usiks uzskatāms par galveno favorītu uz triumfu Pasaules boksa Supersērijā, tāpēc Briedis klāsies grūti.

Usika ceļš līdz Supersērijas pusfinālam

10. septembrī Berlīnē Oleksandrs Usiks boksa supersērijas ceturtdaļfināla duelī ar tehnisko nokautu uzvarēja pieredzējušo vācieti Marko Huku, kurš pirms tam bija zaudējis arī mūsu Mairim Briedim. Cīņā Usiks aizstāvēja savu Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona titulu. Tikmēr Huks, kuru aprīlī uzvarēja arī Briedis, kļūstot par Pasaules Boksa padomes (WBC) čempionu, cieta piekto zaudējumu 46 cīņās, no kurām 40 uzvarējis, bet vienu noslēdzis neizšķirti.

Video: Usiks ”apstrādā” Huku

Ukraiņu bokseris ir olimpisko spēļu čempions

Savu olimpisko zelta medaļu Usiks ieguva 2012. gada spēlēs Londonā, pārspējot krievu, bulgāru un itāļu bokserus, savukārt 2011. gadā Ukrainas sportists ieguvis pasaules čempiona godu. Atgādinām, ka olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātā var piedalīties tikai bokseri-amatieri.

Usika menedžeris bīstas no Brieža

Zīmīgi, ka vēl pirms Brieža un Peresa cīņas, Usika menedžeris Aleksandrs Krasjuks paziņoja, ka viņa klients boksa supersērijas pusfinālā tiksies ar latvieti Briedi, nodēvējot viņu par bīstamāko pretinieku šajā astoņu bokseru turnīrā.

Usika politiskā nostāja

Usiks pēc Krimas aneksijas paziņoja, kad nekad nemainīs savu pilsonību no ukraiņu uz krievu. Tomēr pēc pāris gadiem Usiks kļuva nedaudz politkorektāks uzsverot, ka bieži viņa teiktais tiek izrauts no konteksta un nepareizi uztverts.

Usiks nav zaudējis nevienā profesionālās karjeras cīņā

Usiks profesionāļa karjeras laikā uzvarējis visās 13 cīņās, vienpadsmit no tām noslēdzot ar nokautu. Lielākās uzvaras gūtas pret Kristofu Glovacki, iegūstot Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempionu jostu, Maiklu Hanteru un Marko Huku.

Usiks, tāpat kā Briedis – atbildīgs tētis

Latviešu bokseris ir četru bērnu (Ričarda, Deivida, Rafaela un Brendana) tēvs, tikmēr Usikam ir trīs atvases (Kirilo, Jelizaveta un Mihailo).

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl