Karpinskis sasniedz lielisku rezultātu PČ vieglatlētikā telpās, tomēr visus skrējiena dalībniekus diskvalificē

0 Komentāru
Karpinskis sasniedz lielisku rezultātu PČ vieglatlētikā telpās, tomēr visus skrējiena dalībniekus diskvalificē
REUTERS/LETA

Jaunais latviešu vieglatlēts Austris Karpinskis pasaules čempionāta vieglatlētikā telpās 400m sprinta distances priekšsacīkstēs sasniedza personīgo rekordu un sākotnēji iekļuva pusfinālā, taču vēlāk visi skrējēji tika diskvalificēti.

Karpinskis startēja trešajā priekšskrējienā, kurā viņš pēc rezultātiem bija vājākais – sportista personiskais rezultāts pirms starta, 47.81. Par pāragru startu tika diskvalificēts 2016.gada čempionāta sudraba un pasaules čempionāta stadionā bronzas ieguvējs katarietis Haruns, līdz ar to Austrim bija jākonkurē ar trim sportistiem.

Pēc pirmā apļa Karpinskis atradās pēdējā vietā, taču pēdējā aplī spēja apsteigt gan jamaikieti Geilu, gan Bahamu salu pārstāvi Raselu.

Finišā latviešu vieglatlētam otrā vieta ar laiku 46,97, kas ļautu sportistam iekļūt pusfinālā un būtu personiskā rekorda uzlabojums par 0,84 sekundēm.

Tomēr pēc brīža tika paziņots par skrējiena dalībnieku diskvalifikāciju, jo visi skrējēji pamanījās uzkāpt no savu celiņu iekšējās līnijas.

“Diemžēl viss ir beidzies. Bez variantiem. Trīs soļi ārā no celiņa. Visu redzēju palielinātajā skatā no četrām kamerām. Laba pieredze Austrim, viņam viss vēl ir priekšā,” pēc sacensībām pauda Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

“Pietrūka pieredzes. Bet Austris pierādīja, ka ir cīnītājs. Prieks, ka Latvijā tādi jaunieši,” piebilda LVS prezidente Ineta Radeviča,

Mūsu protests tika noraidīts. 3 soļi ārā no celiņa. Visu varēja redzēt palielinātajā skatā no 4 kamerām. Pieredzes…

Posted by Ineta Radevica on Friday, March 2, 2018

Karpinskis iespēju piedalīties pasaules čempionātā ieguva pēc Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) piedāvājuma.

0 Komentāru