Kantonā, Taisons, Rodmens – uzzini, kas ir TOP 9 lielākie “psihopāti” pasaules sportā

Pievienot komentāru
Kantonā, Taisons, Rodmens – uzzini, kas ir TOP 9 lielākie “psihopāti” pasaules sportā

Īrijas sabiedriskais medijs RTE apkopojis TOP 9 lielākos “psihopātus” pasaules sportā. Precīzāk gan būtu teikt, ka tie ir deviņi skaļākie gadījumi, kad sporta zvaigznes zaudējušas savaldību.

Spērieni, kodieni, lamāšanās, pat sišana pašam sev – sports ir saistīts ar emocijām. Arī ar niknumu, dusmu lēkmēm. Piedāvājam atcerēties deviņus skaļākos gadījumus, kad uz lielās sporta skatuves savaldību zaudē pasaules spožākās zvaigznes.

9. vieta. Južnijs ar raketi pārsit sev pieri

Neapmierināts ar notikumiem laukumā, krievu tenisists Mihails Južnijs vairākkārt sita ar raketi… sev pret galvu. Sita, līdz arī pārsita līdz asinīm!

8. vieta. Makinrojs strīdas ar tiesnešiem.

1981. gada Vimbldonas turnīra pirmās kārtas mačā pret Tomu Galiksonu Džons Makinrojs vairākkārt strīdējās ar tiesnešiem. Līdz kādā brīdī pateica vienu no slavenākajām frāzēm pasaules sporta vēsturē: “Jūs nevarat būt nopietns!” Vimbldonas organizētāji bija tik aizkaitināti, ka pat pēc uzvaras turnīrā neļāva amerikānim kļūt par Visanglijas tenisa kluba locekli, uz ko Džons atbildēja ar Čempionu vakariņu boikotu.

7. vieta. Rodmena spēriens fotogrāfam starp kājām

1997. gadā Čikāgas “Bulls” sliktais zēns Deniss Rodmens mačā pret Minesotas “Timberwolves” iespēra fotogrāfam pa kājstarpi. NBA diskvalificēja Rodmenu uz 11 spēlēm un piešķīra naudas sodu 25 000 ASV dolāru apmērā. Vienošanās ar fotogrāfu Denisam maksāja vēl 200 000 USD.

6. vieta. Kantonā kungfu spēriens

1995. gadā “Manchester United” leģenda Ēriks Kantonā  mačā ar “Crystal Palace” satricināja futbola pasauli. Saņēmis sarkano kartīti, francūzis devās uz ģērbtuvēm. Uzvilktais Ēriks nespēja savaldīties un uz kāda līdzjutēja izkliegtajām rupjībām atbildēja ar kungfu sitienu. Kantonā tika diskvalificēts līdz sezonas beigām, samaksāja kluba piespriesto 20 000 sterliņu mārciņu sodu, Anglijas futbola asociācijas 10 000 sterliņu mārciņu sodu un bija spiests pavadīt 120 stundas sabiedriskajā darbā. Arī pēc 25 gadiem tas joprojām tiek uzskatīts par vienu no šokējošākajiem gadījumiem sportā.

5. vieta. Svaress kož. Bieži kož

Iespējams, ne tik slavens, kā šajā rangā augstāku vietu ieņemošs kolēģis, tomēr Luiss Svaress kvalitāti, tā teikt, aizstājis ar kvantitāti. 2010. gadā toreizējais “Ajax” spēlētājs sakoda “Eindhoven” futbolistu Otmanu Bakalu, 2013. gadā, jau “Liverpool” kreklā, iekoda “Chelsea” aizsargam Braņislavam Ivanovičam. Svaress nesavaldījās arī 2014. gada Pasaules kausa izcīņā, mačā ar Itāliju iekožot Džordžio Kjelīnī.

4. vieta Taisons nokož ausi Holifīldam

Vēl pavisam nesen neuzvaramais Maiks Taisons 1996.gada novembrī zaudēja savu WBA smagā svara titulu Evanderam Holifīldam. Nākamā gada jūnijā notika revanša cīņa. Tā galīgi nebeidzās tā, kā boksa sabiedrība varēja gaidīt. Trešajā raundā Taisons savam pretiniekam nokoda gabalu labās auss un izspļāva to. Holifīlda sāpes tika remdētas ar čempiona jostu, bet Taisons, saprotams, tika diskvalificēts.

3. vieta Amerikāņu futbola treneris iesit spēlētājam

1978. gada Ohaio Valsts Universitātes  treneris Vūdijs Heijess iesita Klemsona Universitātes spēlētājam Čārlijam Baumanam, izraisot masu kautiņu. Heijess tika diskvalificēts un trenera darbā vairs nekad neatgriezās.

2. vieta. Kautiņš hērlinga spēlē

Otro vietu RTE atvēlējusi īru nacionālajai spēlei hērlingam. 2017.gadā “Vexford” komandas treneris Deivijs Ficdžeralds izskrēja laukumā, lai aizrādītu tiesnesim par nepareizu lēmumu un sāka grūstīties ar “Tipperary” spēlētāju Džeisonu Fordu.

1. vieta. Zidāna sitiens ar galvu.

Laikam jau lielāku skatuvi un plašāku auditoriju mēs nevaram iedomāties. 2006. gada FIFA Pasaules kausa finālā starp Francijas un Itālijas izlasēm itāļu futbolists Marko Materaci prata izvest no pacietības Zinedinu Zidānu, uz ko franču leģenda atbildēja ar sitienu ar galvu. Francūzis tika noraidīts, bet Itālija planētas svarīgākajā futbola spēlē uzvarēja 11 metru sitienu sērijā. Vēlāk Zidāns pauda nožēlu par savu rīcību, tomēr 2010. gadā paziņoja, ka “drīzāk mirs” nekā atvainosies Materaci par visā pasaulē skaļāko sitienu ar galvu.