Komentāri
Kanādieši Duhamela un Redfords kļūst par pasaules čempioniem daiļslidošanā pāriem
Foto: EPA/LETA

Kanādiešu duets Megana Duhamela un Eriks Redfords ceturtdien pirmo reizi triumfēja pasaules čempionāta daiļslidošanā pāru sacensībās.

Duhamela/Redfords ceturtdien bija labākie Ķīnā notiekošajās sacensībās, kopumā pēc īsās un izvēles programmu veikšanas iekrājot 221,53 punktus. Kanādieši ar 76,98 punktiem bija līderi jau pēc trešdien veiktās īsās programmas, bet ceturtdien viņi izvēles programmā iekrāja 144,55 punktus, kas arī bija labākais rezultāts.

Līdz šim Kanādas pāris pasaules čempionātos bija ticis pie divām bronzas medaļām, bet zeltu viņi ieguvuši pirmo reizi. Duhamela un Redfords šosezon piedalījušies sešās starptautiskajās sacensībās, visās gūstot uzvaras.

Tikmēr otrajā vietā ar summā iegūtiem 214,12 punktiem ierindojās Ķīnas duets Veņdzjina Sui un Cuns Haņs, kuriem sekoja pieredzējušie tautieši Cjina Pana un Dzjaņs Tuns, iekrādami 212,77 punktus. Abi Ķīnas pāri pēc trešdien veiktās īsās programmas bija mainītās pozīcijās.

Latvijas daiļslidošanas duets Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis trešdien nespēja kvalificēties izvēles programmai dejās uz ledus, īsajā programmā nopelnot 42,37 punktus, kas bija vājākais rezultāts starp visiem 29 pāriem.

Tikmēr pirms tam ceturtdien veiktajā īsajā programmā dāmām talantīgā Latvijas daiļslidotāja Angelina Kučvaļska ar 45,74 punktiem bija 23.vietā starp 36 dalībniecēm, kvalificējoties sestdien gaidāmajai izvēles programmai. 16 gadus vecā Kučvaļska šogad izcīnīja augsto septīto vietu Stokholmā notikušajā Eiropas čempionātā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl