Kamaniņu divnieks Gudramovičs/Kalniņš iegūst otro vietu Pasaules kausa posmā Siguldā

Komentāri
Kamaniņu divnieks Gudramovičs/Kalniņš iegūst otro vietu Pasaules kausa posmā Siguldā
Foto: LETA

Latvijas kamaniņu divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sestdien ieguva otro vietu Siguldā notiekošajā Pasaules kausa piektajā posmā. Šis Gudramoviča/Kalniņa ekipāžai ir labākais sasniegums tās vēsturē.

Par sacensību uzvarētājiem tikmēr kļuva titulētie vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri latviešus apsteidza par 0,338 sekundēm. Pēc pirmā brauciena Gudramovičs/Kalniņš bija otrie, trasi veicot diezgan labi, turklāt sīva cīņa otrajā braucienā viņiem bija ar Peteru Pencu un Georgu Fišleru no Austrijas, kurus tomēr izdevās apsteigt par 0,033 sekundēm.

Foto

Tikmēr otra Latvijas ekipāža brāļi Juris un Andris Šici divu braucienu summā sestdien izcīnīja ceturto vietu. Pēc pirmā brauciena viņi no labāko trijnieka atpalika par 0,026 sekundēm, taču otrajā braucienā latviešiem savu rezultātu uzlabot neizdevās, no goda pjedestāla atpaliekot par 0,120 sekundēm.

Vēl viena Latvijas ekipāža Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels tikmēr divu braucienu summā ierindojās 11.vietā, uzvarētājiem zaudējot 1,583 sekundes.

Negaidītu kritienu pirmajā braucienā piedzīvoja Pasaules kausa kopvērtējuma līderi vācieši Toni Egerts un Saša Benekens, taču viņi sasniedza finišu un startēja arī otrajā braucienā, lai gan sākumā viņiem tiesneši bija piesprieduši diskvalifikāciju, ko gan sportisti veiksmīgi apstrīdēja. Tiesa, viņi tāpat ierindojās vien 21.vietā.

Pamatsacensībām automātiski bija kvalificējušies Gudramovičs ar Kalniņu, kamēr Šici piektdien izcīnīja uzvaru Nāciju kausā, bet Putins un Matuzels bija piektie, arī gūstot iespēju startēt sestdienas galvenajās sacensībās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderi ar 567 punktiem tagad ir Vendls/Ārlts, kuri par septiņiem punktiem apsteiguši Egertu/Benekenu. Tikmēr Gudramovičs/Kalniņš ar 337 punktiem ir piektie, kamēr Šici izcīnījuši 279 punktus un ir atrodami astotajā pozīcijā. Savukārt Putins/Matuzels ar 64 punktiem kopvērtējumā ieņem 21.pozīciju.

pirms tam sestdien sieviešu sacensībās Elīza Cauce bija ceturtā, kamēr Ulla Zirne savās sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībām ierindojās 17.vietā.

Savukārt svētdien tiks aizvadītas sacensības vīriešiem, kā arī norisināsies komandu stafete.

Lasi vēl