Kamaniņu braucējs Aparjords Vinterbergas posmā izcīna sudraba medaļu

0 Komentāru
Kamaniņu braucējs Aparjords Vinterbergas posmā izcīna sudraba medaļu
LUGE LATVIA

Latvijas čempions kamaniņu sportā Kristers Aparjords sestdien Vācijā Pasaules kausa (PK) pirmspēdējā posmā izcīnīja sudraba godalgu, kas viņam šosezon bija pirmā medaļa augstākās raudzes sacensībās.

Vinterbergas posmā uzvaru svinēja mājinieks Johaness Ludvigs, kurš pirmajā braucienā bija nepārspēts, bet otrajā palika piektais, taču ar to bija gana, lai summā par 0,179 sekundēm apsteigtu Aparjodu. 0,222 sekundes savam tautietim zaudēja Sebastians Blejs, kurš ieguva bronzu.

Aparjods pirmajā braucienā uzrādīja astoto ātrāko laiku, bet otrajā bija nepārspēts. Tikmēr viņa tautietis Inārs Kivlenieks pirmajā braucienā bija devītais, bet otrajā noslīdēja pozīciju zemāk, summā ierindojoties astotajā vietā. Viņš uzvarētājam zaudēja 0,731 sekundi.

Starp kamaniņu braucējiem šajā posmā nebija redzams Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Romāns Repilovs, kurš tāpat kā vairums sportistu, boikotēja šīs sacensības.

Kungu sacensībās piedalīsies 29 sportisti.

Jau ziņots, ka slikti sagatavotās Vinterbergas trases dēļ vairāki vadošie kamaniņu braucēji boikotēs šo posmu, turklāt, nestartēja visi austrieši un tikpat kā nepiedalīsies neviens amerikānis. Lai samazinātu ātrumu, vīri startēs no sieviešu starta, bet sievietes – no divnieku ekipāžu starta.

Iepriekš šosezon sevi vairākas reizes apliecinājis Aparjods, kurš Altenbergā izcīnīja ceturto vietu, bet sezonas ievadā Insbrukā viņš bija ātrākais otrajā braucienā, taču kritiens pirmajā liedza cīnīties par goda pjedestālu. Pasaules čempionātā viņš bija piektais un guva sudrabu U-23 konkurencē.

Tiesa, vienīgo medaļu individuālajās sacensībās šosezon izcīnījis Kivlenieks, kuram bija bronza posmā Oberhofā.

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien Pasaules kausa pirmspēdējā posmā Vācijā izcīnīja pirmo uzvaru karjerā. Viņas tautiete Kendija Aparjode ierindojās septītajā vietā, bet pozīciju zemāk bija Ulla Zirne.

Svētdien startēs divvietīgās ekipāžas un komandu stafete. Nāciju kausa sacensībās, kas norisinājās piektdien, nestartēja neviens Latvijas sportists, jo visi jau bija nodrošinājuši vietu pamatsacensībās.

0 Komentāru