Kalnu riteņbraucēji sacentīsies MTB Pasaules kausa posmā Šveices Lenzerheidē

Pievienot komentāru
Kalnu riteņbraucēji sacentīsies MTB Pasaules kausa posmā Šveices Lenzerheidē
Foto: EPA/LETA

  MTB Pasaules kausa DHI un XCO kalendārā vēl atlikuši trīs posmi, kas abām disciplīnām notiks vienuviet – Šveicē, Kanādā un Andorā.  Lai arī PK sezona abām disciplīnām noslēgsies reizē, pašlaik situācija abās nometnēs ir krietni atšķirīga.

Nobraucienā turpinās ierastā cīņa par uzvaru katrā posmā un kopvērtējumā, kā arī – nu jau arvien biežāk tiek domāts par Pasaules čempionātu septembra pirmajā pusē. Savukārt XCO sportisti pasaules meistarsacīkstes jau aizvadīja pagājušās nedēļas nogalē Čehijā, tomēr viņiem vēl priekšā ne tikai šīs sezonas, bet gan četrgades svarīgākie starti Rio Olimpiskajās spēlēs.

Pēteris Siksnis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Lenzerheides kalnu kūrorts MTB Pasaules kausa debiju piedzīvoja pērn, bet jau 2018.gadā šeit paredzēts Pasaules čempionāts. Pagājušā gada Lenzerheides posms iegājis vēsturē ne tikai ar negaidītiem rezultātiem un braucēju sasniegtiem rekordiem, bet arī ar smagajiem laika apstākļiem, kad valdīja vairāk nekā 30 grādu karstums. Šīs nedēļas nogalē tāds gan netiek prognozēts. DHI vīru mačos pērn triumfēja titulētais Gregs Minārs no DĀR, tādējādi kļūstot arī par uzvarēto PK posmu rekordistu. Šosezon Minārs iesācis ar pieticīgiem rezultātiem traumas dēļ, tādēļ nav pieskaitāms pie reāliem pretendentiem uz uzvaru PK kopvērtējumā. Tur pašlaik stabilos līderos izvirzījies ASV sportists Ārons Gvins, tomēr par uzvaru vēl būs nopietni jācīnās.

Dāmu DHI konkurencē joprojām dominē Reičela Eitertone no Lielbtitānijas, kurai konkurentes netiek pat tuvumā. Sevišķi tas izpaužas pēc tam, kad no sacensību aprites izkrita spēcīgās francūzietes. Šveices sportistiem un līdzjutējiem lielākās cerības uz uzvaru būs svētdien, kad notiks XCO mači. 2015.gadā Šveices PK posma XCO dāmu mačos Jolanda Nefa ar milzu pūlēm izcīnīja 4.vietu, kas viņai bija sliktākais rezultāts visā PK sezonā, savukārt Nino Šurters savā mājas trasē ieņēma 2.vietu, kas viņam bija jau trešo PK posmu pēc kārtas…”

Pasaules kauss MTB riteņbraukšanā kanālā Viasat Sport Baltic:

Sestdien, 9.jūlijā

16:15 DHI. Nobrauciens. Sievietes un vīrieši

Svētdien, 10.jūlijā

12:00 XCO. Olimpiskais kross. Sievietes

17:10 XCO. Olimpiskais kross. Vīrieši