Kādreizējais olimpietis Raimo būs vienīgais konkurents Vrubļevskim uz LOK prezidenta amatu

0 Komentāru
Kādreizējais olimpietis Raimo būs vienīgais konkurents Vrubļevskim uz LOK prezidenta amatu
Foto: LETA

Kādreizējais distanču slēpotājs un olimpisko spēļu dalībnieks Roberts Raimo būs vienīgais konkurents Aldonam Vrubļevskim uz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatu, vēsta LOK.

LOK prezidenta vēlēšanas tiks rīkotas 30.septembrī, bet olimpisko sporta veidu federācijām līdz 31.augustam bija LOK jāiesniedz rakstiski pieteikumi ievēlēšanai par LOK individuālajiem locekļiem, LOK prezidentu, ģenerālsekretāru, izpildkomitejas locekli vai revīzijas komisijas locekli. Izvirzītajiem kandidātiem rakstiski bija jāapliecina gatavība kandidēt un ievēlēšanas gadījumā pildīt uzliktos pienākumus.

Tagad LOK paziņojusi, ka ievēlēšanai par LOK individuālajiem locekļiem, organizācijas prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par LOK Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem kopā izvirzīti 85 kandidāti. Savas tiesības pieteikt kandidātus izmantojušas 35 no 38 valstī reģistrētajām olimpisko sporta veidu federācijām.”LOK ir gandarīta par olimpisko sporta veidu federāciju nopietno attieksmi un vēlmi piedalīties Latvijas vadošās sporta organizācijas darbā”, paudis Vrubļevskis.

Kā LOK individuālie locekļi izvirzīti 49 kandidāti, uz LOK Izpildkomitejas locekļa amatiem ir izvirzītas 40 personas, bet uz LOK Revīzijas komisijas locekļa amatiem pretendē 12 kandidāti. LOK prezidenta amatam ir izvirzīti divi kandidāti – līdzšinējais LOK prezidents Aldons Vrubļevskis (26 federāciju iesniegumi) un Carnikavas novada domes deputāts Roberts Raimo (1 federācijas iesniegums). Jau iepriekš bija zināms, ka Raimo amatam izvirzījusi Latvijas Kērlinga asociācija (LKA).

Raimo 1998.gada Nagano olimpiskajās spēlēs izcīnīja 60.vietu 50 kilometru distancē, bet desmit kilometros viņš finišēja 83.vietā. Raimo bija Latvijas distanču slēpošanas izlases galvenais treneris, Latvijas Slēpošanas savienības valdes loceklis, desmit gadus strādājis Rīgas domes sporta vadībā, mācījies un strādājis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti.

“Pienācis laiks veikt pārmaiņas LOK, kur vadību uzņemtos sporta speciālisti, olimpieši, kas strādājuši sportā un pārzina nozari “no apakšas līdz augšai”. LOK izaicinājumam un mērķim ir jābūt medaļu izcīnīšanai olimpiskajās spēlēs, īpaši, ja tam tiek piešķirti ievērojami valsts līdzekļi. Raimo ir gan nepieciešamās rakstura īpašības, gan profesionālās zināšanas, gan spēja veidot komunikāciju ar visām sportā iesaistītajām sabiedrības grupām un sporta veidu pārstāvjiem, lai uzlabotu LOK darbību un nodrošinātu attīstību,” iepriekš bija teikts LKA paziņojumā.

Savukārt LOK ģenerālsekretāra amatam ir izvirzīts vienīgi līdzšinējais amata ieņēmējs Žoržs Tikmers (26 federāciju iesniegumi). LOK Ģenerālās asamblejas pārskata-vēlēšanu sesija norisināsies 30.septembrī.

0 Komentāru