Kā ir būt meitenei regbijā? Lāsma grauj mītus par ”dauzīšanu” spēles laukumā

Pievienot komentāru
Kā ir būt meitenei regbijā? Lāsma grauj mītus par ”dauzīšanu” spēles laukumā
Foto: Privātais arhīvs

Cik daudz jūs zināt par regbiju? Daudzi domā, ka šis sporta veids ir viens no agresīvākajiem, rupjākajiem un vīrišķīgākajiem. Portāls Skaties.lv sazinājās ar sieviešu regbija kluba ”Selēna” spēlētāju Lāsmu Šķēli, kura labprāt pastāstīja, kā ir būt sievietei regbijā un ko šis sporta veids sevī ietver!

Kā Tu izdomāji sākt profesionāli nodarboties ar regbiju?

Lāsma Šķēle

Lāsma Šķēle

Ar regbiju izdomāju nodarboties, studiju biedrenes motivēta. Tajā brīdī ar neko nopietnu, kas ļoti aizrautu, nenodarbojos. Tad nu draudzene ieteica aiziet uz treniņu uz regbija klubu ”Selēna”, kur trenējas arī viņas māsa. Aizgāju, paskraidīju un iepatikās!

Daudzi uzskata, ka regbijs ir gana agresīvs un vīrišķīgs sporta veids – vai tas tā ir?

Lāsma Šķēle

Lāsma Šķēle

Tā uzskata daudzi, bet vairāk vai mazāk tie, kas nav redzējuši šo spēli klātienē. Daudziem liekas, ka viena otra dauzīšana vien ir, bet tā nav, tas nav šā sporta veida mērķis. Katrā komandu sporta veidā ir savstarpēja saķeršanās un arī asu vārdu pārmaiņas vienam pret otru, bet tas ir sports. Vai vīrišķīgs ? Nezinu, tā jau ir sava veida diskriminācija!

Foto: Privātais arhīvs

Šobrīd Lāsmas treniņu plāns ir pielāgots darbam – divas nedēļas treniņi ar komandu trenera pavadībā, divas nedēļas individuālais darbs ar sevi – iet un darboties gan trenažieru zālē, gan uzspēlēt futbolu vai basketbolu ar kolēģiem.

Lāsma pastāstīja arī par savas komandas spēlētājām un atmosfēru, kas valda starp meitenēm gan treniņos, gan regbija mačos!

Lāsma Šķēle

Lāsma Šķēle

Uz doto brīdi mēs esam 15 meitenes, mēs vienmēr ar prieku uzņemam jaunas meitenes, kuras ir gatavas ienākt šajā sporta veidā. Atmosfēra ir ļoti laba, savā starpā mums ir brīvas un draudzīgas attiecības – gan izejot uz laukuma spēļu laikā, gan arī treniņos. Vienmēr cenšamies viena otrai palīdzēt un atbalstām viena otru. Gadās arī, ka reizēm pasprūk kāds skarbāks vārds!

Šajā sporta veidā Lāsmai ir tikai trešais gads- pa šo laiku viņa kopā ar komandu ieguvusi gan Latvijas kausa 2. vietu, Latvijas Olimpiādes zeltu, Latvijas čempionāta zeltu, pludmales regbija zeltu, kā arī citas augstas godalgas.

Foto: Privātais arhīvs

Kādas sacensības vēl ir priekšā?

Lāsma Šķēle

Lāsma Šķēle

Sezona vēl tikai sāksies. Pirmās sacensības mums būs Maljorkā, pludmales regbijā, kurām šobrīd cītīgi trenējāmies. Tas notiks no 5-6. maijam. Atlidojot atpakaļ, pēc nedēļas būs Latvijas kausa izcīņa, un tad jau mēneša beigās būs pirmais posms Latvijas čempionātā. Pārējie trīs posmi ir sadalīti pa vasaras mēnešiem, pa vidu būs pludmales regbija sacensības, kā arī ir noteikti būs kāda meitene no komandas, kas piedalīsies starptautiskajās sacensībās, pārstāvot Latvijas izlasi.

Kāds ir Tavs lielākais sasniegums šajā sporta veidā?

Lāsma Šķēle

Lāsma Šķēle

Par savu lielāko sasniegumu šajā sporta veidā uzskatu pirmajā gadā saņemto komandas ”Gada debijas balvu” un iespēju spēlēt Latvijas regbija sieviešu izlasē, par ko milzīgs paldies izlases trenerim Uldim Bautrim. Bija brīdis, kad vilku nost bučus, bet treneris pateica: ”Sakod zobus un skrien!”, jo tajā brīdī biju iedzīvojusies nelielā kājas mikrotraumā. Kā arī paldies manai komandas kapteinei Zanei Sirsniņai-Kukainei, kura mudināja un ieteica, kā un ko labāk darīt!

Novēlēsim Lāsmai un viņas komandai veiksmīgu nākamo regbija sezonu! Lai izdodas!