Kā Latvijas talantīgā svarcēlāja Koha aizvada treniņnometni Itālijā un gatavojas sacensībām

Pievienot komentāru
Kā Latvijas talantīgā svarcēlāja Koha aizvada treniņnometni Itālijā un gatavojas sacensībām
Privātais arhīvs

Latviešu svarcēlāja Rebeka Koha aprīļa beigās kopā ar treneri un vēl diviem sportistiem devās uz treniņnometni Itālijā, kur aktīvi gatavojas sacensībām ”Meissen cup”, kas risināsies maija vidū Vācijā.

Portāls Skaties.lv sazinājās ar Rebeku, lai pajautātu, kā veicas treniņnometnē.

Rebeka nedaudz pastāstīja par savu treniņu plānu – par to, kā tika aizvadīta pirmā nedēļa, gan otrā!

Rebeka Koha

Rebeka Koha

Pirmo nedēļu trenējāmies intensīvāk un strādājām ar lielākiem svariem. Katrā vingrinājumā veicām vairāk piegājienu, pa vairākām reizēm. Piestrādājām arī pie tehnikas – piemēram, pēc klasiskās raušanas vingrinājuma papildus taisījām raušanu no ceļiem vai zem ceļiem.

Lūk, video, kuros svarcēlāja izpilda vingrinājumus!

Pēc treniņiem svarcēlāja dažreiz devās peldēt, kas nav sportistes mīļākā nodarbe, kā arī labprāt izbaudīja saunu, kas palīdzēja relaksēties.

Rebeka Koha

Rebeka Koha

Katrs rīts mums sākas ar rīta rosmi stadionā – sākumā lēnā tempā, mierīgi apstaigājam vienu apli ap stadionu, tad skrienam ar gumiju un lecam pa trepēm. Otrā nedēļa, kas ir tagad, – jau nedaudz mierīgāki un vieglāki treniņi, jo tuvojas jau sacensības. Mazāk svaru, mazāk gājienu un reizes.

Treniņnometnē Rebeka gandrīz cēla savus personīgos rekordus, kurus sportiste bija cēlusi sacensībās.

Rebeka Koha

Rebeka Koha

Raušanā uztaisīju 100 kilogramus no plintīm, iespējams, ka šo elementu var nezināt – tas ir, kad liekam uz mūsu svarcelšanas platformām speciālas kastes un uz tām liekam stieni, un tad taisām raušanu. Arī grūšanā uztaisīju 120 kilogramus.

Lūk, video!

Svarcēlāja atzīst, ka pēc treniņnometnes ir neliels nogurums. Ķermenis prasa nedaudz atpūtas, bet šoreiz arī nebūs vajadzības celt maksimālos svarus, tā kā sacensības nenotiek pēc svara kategorijām, bet gan pēc vāciešu izdomātas sistēmas punktiem – kuram vairāk punktu, tas uzvar.