Kā Latvijas burātāju komanda startēja prestižajā “Rolex Middle Sea Race” regatē

3 komentāri
Kā Latvijas burātāju komanda startēja prestižajā “Rolex Middle Sea Race” regatē
PUBLICITĀTES FOTO

Šogad slavenā “Rolex Middle Sea Race”, kas ir viena no četrām pasaules prestižākajām, sarežģītākajām un populārākajām regatēm kā profesionāļu, tā amatieru vidū, svin savu 50. gadu jubileju.  

Arī Latvijas burātāji – Ričards Omanbriedis, Jānis Kārkliņš, Edgars Zaķis, Jānis Jēkabsons, Kārlis Banķieris, Deniss Vahterovs un Artūrs Eglītis – Maltā dzīvojošā kapteiņa Ilgoņa Baloža vadībā, startēja ar “Grand Soleil 40” jahtu zem Maltas karoga, kas ir draudzības apliecinājums Ilgoņa ilgajam darbam un sasniegumiem Maltā.

27. oktobrī notika apbalvošana, kur šogad balvu, diemžēl, mūsu komanda nesaņēma, taču dažos etapos, kad kontrollaiki tika mērīti, rezultāti bija ļoti labi – bija gan pirmā, gan trešā pozīcija, taču noturēties tajās tomēr nesanāca.

Tas ir diezgan likumsakarīgi, ņemot vērā, ka viņu Grand Soleil 40, salīdzinot ar citu, vadošo komandu jahtām, nav no tām jaunākajām, arī buras jau gana ”nogurušas”. Tāpēc arī ceļā tika saplēsti divi lielie genākeri un viens spinākers, kas, protams, nopietni ietekmēja rezultātu, jo ceļš bija jāturpina ar mazāka izmēra burām. Īsumā, tas, ko citas jahtas panāca ar tehniskajiem rādītājiem, mūsu vīriem bija jākompensē ar nopietnu plānošanu un sportisku meistarību, taču, diemžēl, ar to bija par maz pirmajām trīs vietām. Lai vai kā – ir ar ko lepoties, jo savā klasē ORC viņi ieguva piekto vietu, ar nepilnu 3 minūšu starpību no ceturtās, un bija otra labākā Maltas jahta!

Jāpiebilst, ka šis ir pirmais gads, kad Maltas Karaliskā Jahtkluba mastā, starp daudzu citu pasaules valstu karogiem, lepni plīvoja arī Latvijas karogs! Paldies mūsu vīriem!

Piedāvājam aplūkot foto!

3 komentāri