Jēkabpils “Lūši” ar drošu uzvaru sāk Baltijas līgas ceturtdaļfināla sēriju

JĒKABPILS LŪŠI

Latvijas čempione volejbolā Jēkabpils “Lūši” komanda svētdien svinēja uzvaru “Credit24” Baltijas meistarlīgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

Jēkabpilieši viesos ar 3-0 (25:21, 25:21, 25:22) pārspēja Latvijas izlases galvenā trenera Āvo Kēla vadīto “Parnu” komandu, sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

“Lūšiem” rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Rihards Puķītis, bet pa 11 punktiem guva Vladislavs Blumbergs un Ēriks Voroņko.

Mājiniekiem 16 punktiem guva Tāvets Lepiks, bet 13 punkti bija Kristapam Platačam.

Šosezon abas komandas tikušās trīsreiz. Pirmajā cīņā viesos jēkabpiliešiem izdevās uzvarēt piecos setos, otrajā savā laukumā – četros setos, bet pēdējā savstarpējā cīņā Pērnavā piecos setos uzvarēja Kēla stūrētā vienība.

Jau ziņots, ka gan Rīgas RTU/”Robežsardze”, gan “Biolars”/”Jelgava” komandas sestdien cieta zaudējumus pirmajās spēlēs.

Sērijas otrie mači paredzēti 7.martā, bet trešās spēles, ja nepieciešams, notiks dienu vēlāk.

Ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarām tiekas “Saaremaa” ar “Biolars”/”Jelgava”, Tartu “Bigbank” – ar “TalTech”, “Selver” – ar RTU/”Robežsardzi” un “Parnu” – ar “Lūšiem”. Ārpus izslēgšanas turnīra palika “Limbaži”/MSĢ komanda.

Iepriekšējā sezonā titula mačā finālčetrinieka sacensību uzņēmēja un pamatturnīra uzvarētāja Tartu “BigBank” piecos setos spraigā cīņā uzvarēja iepriekšējās sezonas čempionus “Saaremaa”.

Augstāko vietu no Latvijas klubiem izcīnīja RTU/”Robežsardze”, kas cīņā par bronzas medaļām trīs setos zaudēja Kēla vadītajai “Parnu”.