Jaunais volejbola izlases treneris Kēls: Latvijas volejbola tradīcijas ir ļoti spēcīgas

Komentāri
Jaunais volejbola izlases treneris Kēls: Latvijas volejbola tradīcijas ir ļoti spēcīgas
Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis piedalās Latvijas Volejbola federācijas rīkotajā preses konferencē, kurā iepazīstina ar jauno Latvijas vīriešu izlases galveno treneri. (Ieva Leiniša / LETA)

Volejbola tradīcijas Latvijā ir ļoti spēcīgas, tomēr, lai izlase sasniegtu augstus rezultātus, būs nepieciešama visas volejbola sabiedrības palīdzība, otrdien preses konferencē pauda jaunais Latvijas valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts pazīstamais igaunis Kēls, kurš nomainījis iepriekšējo desmitgadi postenī pavadījušo Raimondu Vildi.

“Iepriekšējos desmit gados bija arī priecīgi brīži, tomēr ne viss izdevās,” pauda Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidents Atis Sausnītis, sakot paldies Vildem un visiem viņa palīgiem, kuri strādājuši ar valstsvienību. “Izvērtējot visus par un pret, nonācām pie vērtējuma, ka vismaz divus gadus mūsu galvenais treneris būs Kēls, kurš ir zināms gan kā spēlētājs, gan treneris.”

Foto

“Sadarbības pārtraukšanu ar Vildi bija loģisks lēmums, jo skatītāji prasa rezultātu,” teica Sausnītis, bet uzsvēra, ka federācijas lēmumu, nomainīt Vildi, neiespaidoja Latvijas izlases spēlētāju vēstule, kurā viņi izteica neuzticību trenerim. Sausnītis stāstīja, ka jautājums par iespējamu Vildes nomaiņu federācijā ticis skatīts pēc katra cikla, tomēr tagad uzlabojušās federācijas finansiālās iespējas, tāpēc radusies iespēja noslēgt līgumu ar Kēlu.

“Divreiz esmu aizvedis Igauniju līdz Eiropas čempionāta finālturnīram un ļoti vēlētos to paveikt arī ar Latvijas izlasi. Solu dot visu labāko, ko spēšu, lai realizētu šo vēlmi,” stāstīja Kēls. “Mērķis var tikt sasniegts vien labā kopdarbībā, tāpēc būs nepieciešama palīdzība no visiem cilvēkiem, kas saistīti ar volejbolu.”

Kēls atcerējās, ka padomju laikos un arī deviņdesmito gadu sākumā Igaunijas izlase vienmēr Latvijai zaudējusi trijos setos.

“Latvijā volejbola tradīcijas ir loti spēcīgas un ļoti ceru, ka izdosies to atjaunot, kaut kopumā arī pēdējo gadu rezultāti rāda, ka Latvijas volejbolā viss ir kārtībā – divreiz izdevās tikt Eiropas čempionāta kvalifikācijas “play-off” kārtā, turklāt Turcijai tika zaudēts vien “zelta setā”,” teica Kēls. “Tas rāda, ka Raimonds Vilde ar saviem spēlētājiem bija tuvu Eiropas čempionāta līmenim.”

Latvijas Volejbola federācija Kēlam rekomendējusi, ka par vienu no viņa palīgiem varētu kļūt vietējais speciālists Guntis Atars. “Visi federācijas lēmumi ir rekomendējoši un gala lēmumu pieņemšu pats, jo rezultātu prasīs no manis,” komentēja pats igaunis, kurš paplašināto kandidātu sarakstu sola nosaukt janvārī.

Lasi vēl