Jāsapako 35 000 skrējēju numuri – brīvprātīgie palīgi gatavojas Rīgas maratonam

Pievienot komentāru
Jāsapako 35 000 skrējēju numuri – brīvprātīgie palīgi gatavojas Rīgas maratonam
Foto: Ieva Vārna, LNT Ziņas

Tūkstošiem Latvijas un arī ārvalstu iedzīvotāji pēc nedēļas skries Lattelecom Rīgas maratonā. Lai sporta svētki izdotos, bez čaklām darba rokām neiztikt. Tāpēc maratona organizatori aicina talkā palīgus. Ir nepieciešami vairāki simti brīvprātīgo, lai jau nākamnedēļ gaidāmais skrējiens cauri galvaspilsētai noritētu bez mazākās aizķeršanās.

Un aptuveni 300 darba roku to ir gatavas darīt par baltu velti. Tie ir brīvprātīgie. Par spīti siltajai un saulainajai brīvdienai šodien vairāki desmiti jauniešu un senioru iesaistījās skrējēju numuru pakošanā.

“Mēs zinām, ka ir 35 000 šādi numuri, katram dalībniekam ir savs numurs ar savu unikālu čipu, katrs no šiem numuriem ir jāsapako, lai piektdien sestdien kad cilvēki nāks pakaļ, lai viss būtu gatavs. Tāpēc mums ir neticami izcila un lojāla brīvprātīgo armija, kas jau kuro gadu darbojas,” saka ”Lattelecom” Rīgas maratona organizētājs Aigars Nords.

Paši brīvprātīgie saka – darbs nav grūts, bet atbildīgs. Tieši no viņiem atkarīgs, vai skrējējam domātajā aploksnē atradīsies īstā numura zīme. Kāpēc piekrituši iesaistīties – katram no atnākušajiem ir savs stāsts.

“Es pati piedalīšos maratonā un gribējās iedot kaut kādu guvumu tam visam pasākumam. Tas jau ir vairākus gadus pēc kārtas to daru un aizraujos ar to, likās labs veids, kā pavadīt brīvo laiku,” saka Irina.

“Es esmu par sportu par sportisko dzīves veidu un sportiski cilvēki vieno šajā skaistajā pasākumā. Palīdzu pirmo, bet visus gadus esmu skrējusi, kamēr nebija operācija,” norāda Anna.

Lielākajai daļa no kopumā 300 brīvprātīgajiem – piedalīšanās maratona dalībnieku numuru pakošanā kļuvusi jau par tradīciju. Šeit tiekot labi pavadīts laiks un ir iespēja iepazīt jaunus cilvēkus.

“Es ļoti cienu maratonum, mani aizrauj maratons, es pati skatos, mazbērni arī kādreiz piedalās. (LNT Ziņas: Pati arī esat skrējusi?) Nē tas bija jau tik sen Siguldā, es esmu no Siguldas. (LNT Ziņas: No cikiem jau šodien strādājat?) No 10.00 – 15.00 Nākšu arī 16. un 17. maijā, es esmu pensionāre gribu kaut kādu darbiņu palīdzēt un just līdzi, ielikt savu sirsnību,” stāsta Terēze.

“Sanāca tā,ka es pagājušo gadu arī piedalījos, jo man bija brīvs laiks un šogad arī man ir brīvs laiks un es izlēmu, kāpēc nē? Jo te ir ļoti forša atmosfēra un var iepazīties ar jauniem cilvēkiem un es vienkārši pavadu laiku ar jēgu. Es mēģināju arī savas draudzenes paņemt līdzi, diemžēl visas strādā, es nestrādāju, nemācos, tāpēc vismaz te piedalīšos,” norāda Natālija.

Tikmēr organizatori atklāj, ka kopumā reģistrēti 35 000 skrējēju no kopumā 60-it valstīm. Šogad ieviesti arī virkne jauninājumu.

“Lielākais ir tas, ka trase ir mainījusies būtiski – trīs tilti, ne tikai pāri vanšu tiltam, bet arī akmens tilts un salu tilts. Tas tādiem maratona tūristiem, kas ļoti kuplā skaitā brauks, tā būs izcila iespēja Rīgu iepazīt. Mēs zinām tie ir svētki ne tikai skrējējiem bet arī līdzjutējiem. Viens liels notikums, ka dziesmu svētki ienāk maratonā. Un otrs finišā mēs būsim pilnībā pārvērtuši finišu, kur spēlēs koncerti visas dienas garumā,” saka Rīgas maratona organizētājs

Visam jābūt gatavam jau pēc nedēļas – 20. Maijā, kad Rīgas ielas atkal pulcēs tūkstošiem skrējēju. Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un ar katru gadu tas pulcē arvien vairāk un vairāk dalībnieku.