Jānis Višķers: Es daru to, ko mīlu un tā ir skriešana

Pievienot komentāru
Jānis Višķers: Es daru to, ko mīlu un tā ir skriešana
Foto: Skrien Latvija

Jānis Višķers ir sportists, kurš nāk no Kokneses un ir daudzu skriešanas sacensību laureāts. Jānis allaž ņem dalību skriešanas sacensībās, pusmaratonos un maratonos.

Tā kā skriešanas sezona jau ir klāt, portāls Skaties.lv nolēma aprunāties ar Jāni par viņa mīlestību pret skriešanu, gatavošanos sacensībām, grūtāko skriešanas disanci un motivāciju.

Kāpēc Tu nolēmu profesionāli nodarboties ar skriešanu?

Jānis Višķers

Jānis Višķers

Ilgi esmu domāju vai es vispār nodarbojos profesionāli ar skriešanu!? Profesionāli ar skriešanu nēesmu nodarbojies nekad. Profesionāla attieksme pret skriešanu ir bijusi vienmēr, jo es daru to, kas man patīk. Es gribētu teikt, ka jaunības maksimālisms un attieksme pret šo sporta veidu mani ir noturējis šajā sporta veidā līdz pat šodienai un cerams vēl ilgi ar to nodarbošos. Skriešana šobrīd ir mans hobijs, mana brīvā laika pavadīšanas veids, kas uzlabo veselību, liek man smaidīt un justies labāk!

Kā Tu gatavojies skriešanas sacensībām?

Jānis Višķers

Jānis Višķers

Skriešanai gatavojas skrienot! Bet ja runa ir par treniņu skaitu, ilgumu un intensitāti, tad mana treniņu nedēļa izskatās apmēram šādi: skrienu no 90 līdz 120 kilometriem, 2 reizes nedēļā  aizvadu sporta veida specifikāciju, savukārt pārējās dienās aizvadu vieglus krosus un izpildu fiziskus vingrinājumus. Teikšu godīgi, šobrīd laika ir maz, lai spētu izdarīt, ko vairāk. Darbs šobrīd ir prioritāte, ja pa dienu sanāk laiks uzskriet, tad ar lielāko prieku to daru! Uzturā lietoju principā visu, kas ir saistīts ar veselīgu pārtiku. Protams, nevaru noliegt, ka kafija un siera kūka ir iknedēļas ēdienkartē!

Kas ir jāievēro, lai uzrādītu labu rezultātu ?

Jānis Višķers

Jānis Višķers

Grūti pateikt. Ja runa ir par Latvijas līmeni, tad nekas īpašs nav jāievēro. Mums visiem ir jādzīvo daudz maz veselīgi, laicīgi jāiet gulēt un ir jāmīl, tas ko dari, tad arī rezultāti nāk paši no sevis.

Tavs pats grūtākais pusmaratons/maratons ? Ar ko tas bija tik grūts?

Jānis Višķers

Jānis Višķers

Viens no grūtākajiem bija pusmaratons 2013.gadā Liepājā. Tur bija ļoti grūti, to es neiesaku izbaudīt nevienam. Finišā bija sajūta, ka viss!!! Viena nakts slimnīcā, trīs mēnešu atpūta un atkal biju ierindā! Kā arī 2016.gada Lattelecom maratons, kad ambīcijas bija lielākas par varēšanu. Tiešām gribēju izpildīt olimpisko spēļu kritērijus maratona distancē, lai varētu piedalīties olimpiādē. Grūti tāpēc, ka iesāku ātrāk kā vajadzēja, tas atņēma daudz spekus un otrā distances daļa bija lielas mocības. Nedaudz pat pagāju, atelpojos, saņēmos un finišēju. Rezultāts bija švaks. Priecājos par šo pieredzi, tas man ir daudz palīdzējis nākamajos skrējienos!

Kā Tu sevi motivē turpināt nodarboties ar skriešnu?

Jānis Višķers

Jānis Višķers

Pavisam vienkārši, es daru to, ko mīlu darīt un tā ir skriešana. Jau minēju, tā liek man smaidīt un justies labāk. Pēc smagas darba dienas ir brīži, kad nevar saņemties iziet uzskriet, zinu ka jāiet, bet vienkārši nevaru, tad mani motivē draudzene, liek saņemties un atliek tikai iziet ārā un uzsākt kustību, tad atverās visas čakras, organisms ir pilns ar enerģiju. Pēc skriešanas vienmēr jūtos lieliski!

Tavs novēlējums visiem skriešanas entuziastiem!

Jānis Višķers

Jānis Višķers

Visiem, kas skrien nav īpaši, ko novēlēt, viņi jau ir izbaudījuši visas skriešanas sajūtas. Domāju, ka tie kuri saprot skriešanas burvību, tie nekad nebeigs to darīt, tas kļūst par dzīves veidu. Bet tie, kuri vēl neskrien- iesaku sākt kaut ko darīt, sākt kustēties un izbaudiet skriešanu – to brīvības sajūtu!