Komentāri
Izlases florbolists Valpēters: Zviedrus nerespektēsim un nežēlosim
Foto: LETA ()

Latvijas florbola izlase Rīgā gaidāmā pasaules čempionāta atklāšanas mačā pret pasaules grandu Zviedriju centīsies izmantot savas iespējas, pretiniekus nerespektējot un nežēlojot, sarunā pauda valstsvienības uzbrucējs Mikus Valpēters.

Tā kā florbols ir amatieru sporta veids, lielākā daļa Latvijas izlases spēlētāju šonedēļ vēl strādāja un, piemēram, Valpēteram trešdien bija pēdējā darbadiena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ceturtdien gan man, gan, domāju, lielākajai daļai ir brīvdiena. Savukārt piektdien vācamies viesnīcā un turpinām gatavoties,” teica sportists, paužot, ka izlase dzīvos noslēgtībā no plašākas sabiedrības un spēlētājiem ieteikts izvairīties no interneta lietošanas, komentāru lasīšanas. “Daudziem šis būs pirmais šāds notikums. Visiem kopā būs vieglāk to pārvarēt, tikt galā ar uztraukumu.”

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem “Arēnā Rīga” un “Elektrum” Olimpiskajā centrā notiks no 3. līdz 11.decembrim, šāda mēroga florbola turnīru Latvijai uzņemot pirmoreiz vēsturē.

Pēdējo sagatavošanās ciklu Latvijas izlase aizvadīja pagājušajā nedēļas nogalē.

“Pēdējā nometne bija ļoti kvalitatīva, strādājām pie taktiskām detaļām, maiņām, vairākuma, mazākuma. Atstrādājām nianses,” stāstīja sportists. “Virknējumi vairāk vai mazāk jau ir zināmi. Varbūt čempionāta laikā kaut kas mainīsies, bet pirmajām spēlēm maiņas gatavas.”

Latvijas izlase pasaules čempionātu atklās sestdien ar maču pašreizējo čempioni Zviedriju. Pēc tam svētdien sekos duelis ar Čehiju, bet otrdien – ar Norvēģiju.

Ar Norvēģiju Latvijas izlase šī mēneša sākumā tikās pārbaudes turnīrā Vācijā un sagrāva pretiniekus ar rezultātu 8:1.

“Turnīrā Vācijā spēle nebija pati labākā, bet labi nospēlējām aizsardzībā. Tobrīd sastāvā vēl bija 23 puiši un bija zināms, ka trīs atsijās. Tāpēc vajadzēja visu parādīt,” atceras Valpēters. “Esmu nedaudz pārsteigts, ka uzvaras bija tik pārliecinošas. Labi, norvēģiem nebija pāris spēlētāju, bet arī mums vēl nebija gala maiņas, nebijām tik ļoti saspēlējušies – kā sanāca, tā spēlējām. Liels pluss, ka uzvarējām pirms čempionāta.”

Zīmīgi, ka Latvijas izlases sastāvā pasaules čempionātam neiekļuva Juris Gribusts, kurš pagājušajā sezonā uzspēlēja Zviedrijas superlīgā, kā arī Somijas augstākās līgas florbolists Andris Blumbahs.

“Izlasei pēdējā nedēļā pieslēdzās zviedru speciālists, kurš šo to zina par Zviedrijas komandu. Viņš pastāstīja nianses,” par gaidāmo turnīra atklāšanas maču teica Valpēters. “Tomēr galvenais būs kārtīga spēle aizsardzībā un izmantot pretuzbrukumus. Jācīnās un jāmēģina realizēt momenti. Viņi kļūdās reti, ir pasaules čempioni. Tomēr spēkus netaupīsim nevienā mačā un cīnīsimies par uzvarām. Zviedrus nerespektēsim un nežēlosim, viņiem neklāsies viegli.”

Valpēters stāstīja, ka gaidāmais pasaules čempionāts izlasei būs milzīgs notikums.

“Pats nosaukums “Arēna Rīga” un tas, ka tur var spēlēt florbolu, daudziem ir liela motivācija. Turklāt tur notiks pasaules čempionāts,” teica Valpēters, kurš šogad aprīlī varēja Latvijas lielāko sporta halli iemēģināt Latvijas čempionāta finālspēlē. “Plašums un skatītāji mums palīdzēs. Varu tikai iedomāties, kā tur būs, kad lielākā daļa atbalstīs vienu komandu. Fantastiski. Milzīga motivācija būs tas vien, ka spēlēs būs skatītāji uz vietas, ja vēl viņi skaļi mūs atbalstīs un būs pozitīvas emocijas, spēlēsim daudz labāk.”

Latvijai ieņemot pirmo vai otro vietu apakšgrupā, tai nākamais mačs būs ceturtdaļfināls 8.decembrī. Savukārt grupā ierindojoties trešajā vai ceturtajā pozīcijā, 7.decembrī notiks astotdaļfināla cīņa pret kādu no C apakšgrupas izlasēm – Poliju, Austrāliju, Slovākiju vai Dāniju. Zīmīgi, ka arī potenciālā astotdaļfināla pretiniece Latvijai būs daudz spēcīgāka nekā tad, ja tā nāktu no D grupas, jo tajā spēlēs ASV, Kanāda, Taizeme un Singapūra.

Latvijas izlases galvenais treneris turnīrā būs Normunds Grunckis, kurš komandu vadīja arī 2004., 2006. un 2008.gada pasaules čempionātos, kad tika izcīnīta attiecīgi sestā un divas reizes piektā vieta. Pēc viņa amatā stājās somu speciālists Īro Parviainens.

Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas notika 2014.gadā, Latvija izcīnīja piekto vietu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl