Komentāri
Izbijušais riteņbraucējs Serensens atzīstas dopinga lietošanā
Foto: AFP/Scanpix

Vēl viens dopinga skandāls pāršalcis riteņbraukšanas pasauli, jo bijušais Dānijas riteņbraucējs Nikijs Serensens, dienu pirms Dānijas Antidopinga aģentūras paziņojuma publiskošanas, atzinies aizliegto vielu lietošanā.

“Esmu lietojis dopingu. Pilnībā to atzīstu. Paužu nožēlu par to un vēlētos, kaut es būtu darījis citādāk,” dāņu medijiem atklāja Serensens. Tomēr dānis noliedza, ka viņa bijušās komandas direktors Bjarne Rīss būtu uz viņu to pamudinājis. “Tas bija pirmajos manas karjeras gados, vairāk nekā pirms desmit gadiem. Tas bija manis paša lēmums tā rīkoties,” teica riteņbraucējs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bijušais Tinkoff-Saxo vadītājs Rīss 1996.gadā triumfēja prestižajā Tour de France daudzdienu velobraucienā, bet pēc 11 gadiem atzina, ka lietojies aizliegto eritropoetīnu jeb EPO. ADD plāno izlaist ziņojumu par aizliegto vielu lietošanu riteņbraukšanā. Trīs gadus ilgais pētījums būs lielākais, kāds jebkad ir bijis Skandināvijas valstīs.

“Izstāstīju ADD par savu pieredzi dopinga lietošanā. Man bija svarīgi atvieglot savu sirdsapziņu, kā arī es gribēju palīdzēt riteņbraukšanai,” pauda Serensens.

Lielākie karjeras sasniegumi dānim bija uzvaras 2009.gada Tour de France un 2005.gada Vuelta Espana daudzdienu velobraucienu posmos. Serensens karjeru beidza pagājušajā sezonā, bet pēc tam kļuva par vienu no Tinkoff-Saxo treneriem.

Lasi vēl