Intervija ar Ričardu Ozolu! Cilvēks, kurš nebaidās sevi izaicināt katru dienu! Lasi un iedvesmojies!

Pievienot komentāru
Intervija ar Ričardu Ozolu! Cilvēks, kurš nebaidās sevi izaicināt katru dienu! Lasi un iedvesmojies!

Ričards Ozols ir jaunietis, kuru bieži vien agrajos rītos var sastapt Rīgas ielās skrienam bez krekla. Treniņi, disciplīna un eksperimentēšana ar savu ķermeni liek viņam iepazīt sevi ar katru reizi arvien labāk un nospraust jaunus mērķus. Ričards ir ļoti pozitīvs un savos sociālajos tīklos labprāt dalās ar sekotājiem savās aktivitātēs un pārsteidz ar jauniem izaicinājumiem.

Pastāsti no kurienes Tu esi un ar ko nodarbojies?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Esmu dzimis un uzaudzis Rīgā. Lielākoties Juglā. Mācījos centrā, 99. vidusskolā, kas diemžēl vairs neeksistē. Paldies direktoram, ka izturēja mani visus tos gadus, jo bija pietiekoši daudz iemeslu, lai mani izslēgtu no skolas. Šobrīd nodarbojos ar mobilo aplikāciju izstrādi un vadu globālu komandu, kas sastāv no dažādiem speciālistiem.

Kāpēc pēc vidusskolas nolēmi doties ārpus Latvijas?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Tas nebija konkrēts lēmums, bet vairāk kā vēlēšanās sevi pārbaudīt un izkāpt no savas komforta zonas, kas bija izveidojusies pēdējo gadu laikā.

Vienīgais priekšmets, kas Ričardu uzrunāja un interesēja skolā bija angļu valoda. Kopš cik sevi atceras Ričards bērnībā- viņš uzņēma angļu valodu caur filmām, spēlēm un mūziku, kas zemapziņā jau radīja vēlēšanos padzīvot angliski runājošā sabiedrībā. Kad radinieki vai ciemiņi brauca no ārzemēm, jaunietis ar lielu sajūsmu runāja ar viņiem angliski.

Cik daudzās valstīs jau esi pabijis un ar ko Tu tur nodarbojies?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Ceļot ir sanācis daudz, bija pat viens moments, kad nolēmu atbrīvoties no visām piederošajām mantām un ar vienu mugursomu doties uz Āzijas pusi. Mana profesionālā darbība ir saistīta ar internetu, tā kā atrašanās vieta nebija nozīmīga -galvenais, lai ir pieejams internets. Pāris gadus mainīju dzīvesvietu gandrīz katru mēnesi. Pagaidām vēl neesmu spēris soli uz Austrālijas un Dienvidamerikas kontinentiem. Mans dzīves ritms un ieradumi ceļojot nemainījās, pieturējos pie veselīga un aktīva dzīvesveida izbaudot dažādās kultūras.

Kā Tu sāki nodarboties ar sportu? Pēc kādas treniņu programmas Tu sastādi savas fiziskās aktivitātes?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Skolā vienmēr bastoju sporta stundas, taču bērnībā sanāca izmēģināt dažādus sporta veidus, bet nekas uz pārāk ilgu laiku nepiesaistīja. Uz sporta zāli sāku staigāt, kad biju 17 gadus jauns, bet tas bija ļoti pārejoši. Ceļojot un dzīvojot dažādās valstīs esmu trenējies amerikāņu futbolā un dažādos ”Martial Arts” paveidos. Šobrīd esmu sapratis, ka priekš manis vislabāk darbojas individuālā pieeja, kur es pats nosaku treniņa stilu, ilgumu un intensitāti. Mans galvenais treniņu programmas kritērijs ir- vai es spēšu to izturēt ceļojot un darīt to jebkurā vietā kā piemēram viesnīcā vai pludmales un pilsētas parkos. Ne vienmēr būs pieejama sporta zāle un trenažieri, tāpēc cenšos maksimāli pierast pie lietām, ko spēju kontrolēt jebkurā vietā. No rītiem parasti izeju ārā paskriet ap 5 kilometriem, ceļojot tas rada lielisku iespēju izpētīt atrašanās vietu. Daru to no rītiem un rodu daudz pozitīvu emociju no vērojot saullēktu. Pēcpusdienā gan ir smagāki treniņi, jo esmu paņēmis pauzi no darbiem.

Foto


Daudzi ir pamanījuši, ka pat mīnus grādos Tu nodarbojies ārā ar skriešanu un fiziskām aktivitātēm bez virsdrēbēm!

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Daru to, lai palielinātu slodzi un gūtu pozitīvas emocija no pārbaudījuma. Vienmēr cenšos atrast kaut ko, kas mani izvilks no komforta zonas un palīdzēs nogāzt mentālās un fiziskās barjeras. Sekoju Vimam Hofam (Ice Man), kurš ir uzstādījis mērķi pierādīt aukstuma pozitīvo ietekmi uz ķermeni un prātu. Vienmēr esmu centies sev pierādīt, ka gandrīz viss ir iespējams ar pamatīgu nodošanos smagā darbā. Ja godīgi, tad tas viss ir tam, lai stiprinātu mani kā efektīvu vadītāju profesionālajā nozarē.

Foto


Kāda ir cilvēku reakcija, kad viņi ierauga Tevi uz ielas skrienam puskailam?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Ir cilvēki, kuri smaida, ir cilvēki, kuri skatās ar pārsteigumu. Teikšu, ka kopumā ļoti pozitīvi. Ļoti ceru, ka neizraisīšu avārijas uz Rīgas ielām, jo šoferīši parasti skatās ar lielāko izbrīnu.

Cik reizes dienā Tu nododies treniņiem? Zinu, ka Tu nodarbojies arī ar jogu!

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Pašlaik divreiz dienā! No rīta un pēcpusdienā. No rītiem sagaidu vingrojot saullēktu, bet pēcpusdienā, kad mans ķermenis ir iegājis dziļa ”Ketosis” stadijā un neesmu ēdis ap 22 stundām, dodos uz zāli, kur veicu bodyweight treniņus un pacilāju svarus. Jogu cenšos ieviest ikdienā, lai palīdzētu ķermenim saglabāt lokanību. Es apzinos staipīšanās svarīgumu un izmantoju jogu, lai to procesu padarītu sev interesantāku.

Pastāsti par savu ēšanas racionu! Vai tiešām Tev pietiek tikai ar vienu maltīti dienā?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Gana pietiek! Pāris gadus jau piekopju Intermitent Fasting, kur uzņemu visu sev nepieciešamo ēdienu stundu, pusotras laikā vienreiz dienā. Eksperimentēju ar ēšanu vienu reizi divās dienās. Ēdiens pārsvarā sastāv no ”labiem” taukiem, ko sauc par ”keto” diētu. Mans ķermenis ir pārgājis uz taukiem kā primāro enerģijas avotu, tāpēc spēju neēst vairākas dienas, intensīvi nodarbojoties ar sportu un efektīvi strādāt nevienā brīdi neizjūtot bada sajūtu vai diskomfortu. Ēdu Plant Based ēdienu, ko var nosaukt arī par vegānu. Vienīgais iemesls kāpēc to daru ir laba pašsajūta, jo jūtu ka mans ķermenis labāk darbojas. Pašsajūta un laime ir svarīgākie kritēriji, kas nosaka manu dzīves stilu.


Zinu, ka priekš Tevis ir ļoti svarīga disciplīna! Un arī savos sociālajos tīklos Tu aktīvi uzrunā savus sekotājus nodoties sportiņam nevis ballītēm! Kas ir Tavs galvenais dzinējspēks?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Mans dzinējspēks ir mana dzīves vīzija, kas priekš manis ir izveidota tik grandioza, ka pat vieš bailes par tās sasniegšanu. Tāpēc esmu atradis laimi ikdienas procesā, kas mani pietuvina soli pa solim šai vīzijai. Motivāciju kā tādu jau sen esmu izmetis miskastē un pieturos pie disciplīnas un dziļiem ieradumiem, kas man palīdz rīkoties pēc plāna nedomājot. Nav nekas pret ballītēm, jo pašam šad tad arī patīk atlaist. Ja esi laimīgs ar savu dzīvi un par neko nesūdzies, kāpēc neizbaudīt to ballējoties. Bet, ja cilvēki sūdzas par dzīvi un ir nelaimīgi, tad uzskatu ka ballītēm nav vietas. Ir jābūt vēlēšanai kaut ko dzīvē manīt un atrast laimes sajūtu!

Kādi ir Tavi turpmākie plāni? Varbūt Tev ir ieplānota treniņu organizēšana vai lekciju pasniegšana daudziem sportot gribētājiem, kuri seko Tev līdzi?

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Vēlos atsākt intensīvāku ceļošanu, lai piedzīvotu pašizaugsmi, paplašinātu redzesloku un nobrucinātu ikdienas komfortu. Turpināšu dokumentēt manu ikdienu sociālajos tīklos un eksperimentēt ar savu ķermeni, kā arī prātu, lai uzlabotu profesionālo darbību. Par treniņiem un lekcijām padomāšu!

Tavs novēlējums visiem sliņķiem, kuri nevar saņemties sākt nodarboties ar sportu! 

Ričards Ozols

Ričards Ozols

Atrast spēcīgu ”kāpēc?”, kāpēc tev to vajag. Izmēģināt daudz un dažādus veidus kā padarīt dienu fiziski aktīvu un pieturēties pie tā ko visvieglāk uzturēt. Visam jāpieiet ar mīlestību un optimismu!