Igaunis Rāgs uzvar Centrāleiropas līgas PK Rīgas posmā konkūrā; Neretnieks finišē trešais

0 Komentāru
Igaunis Rāgs uzvar Centrāleiropas līgas PK Rīgas posmā konkūrā; Neretnieks finišē trešais
DACE TEIBE

Igaunijas sportists Urmass Rāgs svētdien uzvarēja Centrāleiropas līgas Pasaules kausa Rīgas posmā šķēršļu pārvarēšanā, trešo vietu ieņemot Latvijas olimpietim Kristapam Neretniekam, ziņo Latvijas Jātnieku federācijas preses dienests.

Sacensību galvenajā – “Grand Prix” maršrutā, kurā sportistiem ar zirgiem bija jāpārvar šķēršļi 140 līdz 160 centimetru augstumā, uzvaru izcīnīja Igaunijas jātnieks Rāgs ar Igaunijas sporta zirgu šķirnes zirgu “Van Damme”.

Pamatdistanci bez soda punktiem veica tikai trīs dalībnieki, kuru vidū arī Latvijas vadošais konkūrists Neretnieks ar Meklenburgas šķirnes zirgu “Cerosino”. Rāgs distancē startēja ar pirmo kārtas numuru, bet Neretnieks ar otro, un abi kvalificējās pārlekšanai. Kā viens no pēdējiem distancē izgāja Saūda Arābijas pārstāvis Abdullahs Alšarbatlijs, arī izcīnot tiesības startēt saīsinātajā distancē.

Rāgs pārlekšanu bez soda punktiem veica 42,02 sekundēs. Tikai par 0,79 sekundēm no līdera atpalika Alšarbatlijs. Neretnieks pārlekšanu veica visātrākajā laikā (40,64 sekundes), taču tika nogāzts pēdējais šķērslis, ierindojot sportistu trešajā pozīcijā.

13.vietā palika Laura Penele ar zirgu “Dundas V.D.M.”.

“Man vienmēr ir liels prieks startēt Pasaules kausa Rīgas posmā. Pēc sekmīgām Tokijas olimpiskajām spēlēm jūtu lielu līdzjutēju atbalstu. Tas ir viens no iemesliem un dzinuļiem, kādēļ esmu šeit, un speciāli atvedu zirgus uz Rīgas posmu no Vācijas,” pēc starta sarunā ar LJF preses dienestu teica Neretnieks. “Līdzjutēji sniedz man patiesi pozitīvas emocijas. Man patika sagaidīt skatītājus, sniegt savu parakstu un kopā nofotografēties.”

“”Grand Prix” maršruts bija interesants,” saka Neretnieks par prestižākajām sacensībām Kleistos šajā nedēļā. “Daudz jātnieku finišēja ar vienu gāztu šķērsli un bija pelnījuši piedalīties pārlekšanā, bet viņiem mazliet nepaveicās. Rāgs pārlekšanā startēja pirmais un labi izleca. Es centos jāt ātri, jo aiz manis vēl bija jāstartē Saūda Arābijas pārstāvim, kurš arī ir ātrs jātnieks. Pārlekšanā riskēju, labi trāpīju uz pēdējo šķērsli, bet tomēr to nogāzu. Taču tāds ir sports. Jebkurā maršrutā ir jācīnās un jāriskē.”

Pasaules kausa maršrutā tika pārstāvētas sešas valstis. Kopā “Grand Prix” piedalījās 29 jātnieki. Šis maršruts dod ieskaites punktus kvalifikācijai PK finālam un 2022.gada Pasaules spēlēm.

Sešus un septiņus gadus jauno zirgu finālā ar pārlekšanu, kurā pāriem bija jāpārvar līdz 130 centimetriem augsti šķēršļi, uzvaru izcīnīja Igaunijas pārstāvis Hanno Ellermans ar zirgu “Kristallo”. Labākā no Latvijas šajā maršrutā Penele ar zirgu “Let’s Fly Z”.

No 24 dalībniekiem distanci bez soda punktiem veica astoņi, kuri kvalificējās pārlekšanai. Pārlekšanu nekļūdīgi veica tikai trīs dueti, no kuriem arī Penele. Godalgoto sportistu vidū iekļuva vēl divi Latvijas pārstāvji – Ģirts Bricis un Sintija Semeņkova.

Vidējā apļa finālā ar pārlekšanu (135 cm) nepārspēts palika Igaunijas pārstāvis Staņislavs Teders ar zirgu “Shelby”. Par uzvaru pārlekšanā sacentās septiņi dalībnieki. Līdera rezultāts pārlekšanā bija 40,82 sekundes. Vienīgais Latvijas duets, kurš pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, bija Bricis ar zirgu “Michel 231”. Duets pārlekšanu veica ar četriem soda punktiem un ierindojās trešajā vietā ar laiku 42,89 sekundes.

Mazā apļa fināls (125 cm) noslēdzās ar Briča uzvaru, kurš startēja ar zirgu “Cendrasine” un pārlekšanu veica bez soda punktiem 36,29 sekundēs, apsteidzot Igaunijas pārstāvi Miju Marlēnu Lanno par gandrīz sekundi.

Godalgas šajā maršrutā izcīnīja Jana Zēberga (4.vieta), Semeņkova (5.vieta), Beatrise Kisiela (7.vieta), Annija Ane, Tīna Dreimane, Katrīna Asare un Anna Juraša.

0 Komentāru