Hindlijs turpina austrāliešu uzvaru sēriju “Giro d’Italia”; līdera kreklu iegūst nīderlandietis Keldermans

Pievienot komentāru
Hindlijs turpina austrāliešu uzvaru sēriju “Giro d’Italia”; līdera kreklu iegūst nīderlandietis Keldermans
ZUMAPRESS/SCANPIX

Austrālijas riteņbraucējs Džejs Hindlijs (“Sunweb”) ceturtdien uzvarēja daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” 18.posmā, kamēr kopvērtējuma līdera rozā kreklu ieguva nīderlandietis Vilko Keldermans.

Sacensību 18.posmā riteņbraucēji mēroja 207 kilometrus garu distanci, kurā pēdējais kāpums bija Stelvio kalnā, kas ar 2758 metriem pieder augstākajām Eiropas virsotnēm.

Ātrākais ceturtdien bija austrālietis Hindlijs, kurš finišēja ar laiku sešas stundas trīs minūtes un trīs sekundes. Zīmīgi, ka arī dienu iepriekš uzvarēja austrālietis – Bens O’Konors (“NTT Pro Cycling”).

Otrais bija brits Teo Geigens-Hārts (“Ineos Grenadiers”), kurš uzvarētājam zaudēja finiša spurtā un finišēja ar identisku laiku. Trešo vietu izcīnīja spānis Peljo Bilbao (“Bahrain – McLaren”), kurš austrālietim zaudēja 46 sekundes.

Līdera rozā kreklu ceturtdien zaudēja portugālis Žuāu Almeida (“Deceuninck – Quick Step”), kurš kopvērtējuma galvgalī atradās jau kopš trešā etapa. Viņš Stelvio kalnā nespēja izturēt “Sunweb” un “Ineos Grenadiers” komandu piedāvāto tempu. Portugālis 18.posmā līderim zaudēja četras minūtes un 51 sekundi, finišēdams septītajā pozīcijā.

Vienu vietu zemāk ierindojās itālis Vinčenco Nibali no “Trek-Segaredo”.

Par kopvērtējuma līderi ceturtdien kļuva Keldermans, kurš par 12 sekundēm apsteidz Hindliju, bet vēl trīs sekundes lēnāks ir Geigens-Hārts. Almeida zaudējis četras pozīcijas un līderim zaudē divas minūtes un 16 sekundes.

Piektdien sportistus sagaida samērā līdzens 258 kilometrus garš posms.

Itālijas tūres pirmajiem četriem posmiem bija jānotiek Budapeštas apkārtnē, taču Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Ungārija atteicās no etapu uzņemšanas, kuri notika Sicīlijā. Tāpat pandēmijas dēļ tūre no maija pārcelta uz oktobri.

Trīs nedēļu sacensības finišēs Milānā 25. oktobrī.

Šogad neviens no latviešiem “Giro d’Italia” nestartē, bet pērn sacensībās piedalījās Krists Neilands.