Gulbja uzvaru sērija pārtrūkst Austrālijas atklātā čempionāta trešajā kārtā

1 komentārs
Gulbja uzvaru sērija pārtrūkst Austrālijas atklātā čempionāta trešajā kārtā
AP / SCANPIX

Latvijas vadošais vīriešu tenisists Ernests Gulbis sestdien nespēja pārvarēt Austrālijas atklātā čempionāta trešo kārtu, kā rezultātā pārtrūka sportista piecu pēc kārtas uzvarēto maču sērija.

Gulbis (ATP 256.) trešajā kārtā ar 6-7 (2:7), 4-6, 3-6 piekāpās Gaēlam Monfisam (ATP 10.) no Francijas, kuram piešķirts desmitais numurs.

Pirmajā setā Gulbis pretiniekam trešajā geimā atņēma servi un nonāca vadībā ar 2:1, bet uzreiz pēc tam Monfiss atbildēja ar to pašu, panākdams neizšķirtu 2:2. Turpinājumā tenisisti spēkojās līdzīgi, uzvarētāju noskaidrojot taibreikā. Tajā Gulbis zaudēja savu otro un ceturto servi, kā rezultātā piedzīvots visai ātrs zaudējums.

Otro setu Monfiss iesāka aktīvi, atņemdams Gulbim pirmās divas serves (2:1), ar ko bija pietiekami, lai turpinājumā noturētu uzvaru. Noslēdzošajā setā Gulbis ilgi neļāva francūzim izvirzīties vadībā, taču pasaules desmitā rakete septītajā geimā nobreikoja latvieti un vēlreiz to paveica pie nākamās pretinieka serves, kas bija arī mačpunkts. Monfisam bija nepieciešamas trīs reizes, lai liktu punktu spēlei.

Latviešu tenisists par kvalifikācijas pārvarēšanu un trešās kārtas sasniegšanu nopelnījis 115 ATP ranga punktus, kas palīdzēs veikt kāpumu reitingā.

Zīmīgi, ka abi spēlētāji šajā duelī izpildīja deviņas netveramas serves, kā arī abi sešas reizes pieļāva dubultkļūdu.

Gulbis pirmo reizi karjerā sasniedza šī turnīra trešo kārtu.

Francūzis nākamajā kārtā, visticamāk, tiksies ar austrieti Dominku Tīmu (ATP 5.), kuram piešķirts piektais numurs.

Gulbis ceturtdien Austrālijas atklātā čempionāta otrās kārtas spēlē ar rezultātu 7-5, 6-3, 6-2 uzvarēja slovēni Aljažu Bedeni (ATP 55.), pirmo reizi karjerā Melburnā sasniedzot trešo kārtu. Iepriekš turnīra pirmajā kārtā viņš ar 7-5, 4-6, 7-6 (7:4), 6-4 uzvarēja kanādieti Fēliks Ožjē-Aljasimu (ATP 22.), kuram Melburnā bija piešķirts 20.numurs. Latvietis pirms tam pārvarēja šī turnīra kvalifikāciju.

Latvijas vadošajam tenisistam šis ir jau desmitais “Grand Slam” turnīrs Austrālijā. Iepriekš vislabāk viņām veicās 2009. un 2014.gadā, kad izdevās aizkļūt līdz otrajai kārtai, bet pārējās reizēs viņš zaudējumu cieta jau pirmajā duelī.

1 komentārs