Gulbis uzvar rangā divreiz augstāk esošu pretinieku un iekļūst “Grand Slam” pamatturnīrā

0 Komentāru
Gulbis uzvar rangā divreiz augstāk esošu pretinieku un iekļūst “Grand Slam” pamatturnīrā
AFP/SCANPIX

Latvijas tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis piektdien izcīnīja uzvaru Austrālijas atklātā čempionāta pēdējā kvalifikācijas kārtā, kā rezultātā viņš varēs piedalīties pamatturnīrā.

Gulbis (ATP 258.) kvalifikācijas trešajā jeb pēdējā kārtā ar 7-6 (7:2), 6-2 uzvarēja indieti Prajnešu Gunesvaranu (ATP 122.), kuram priekšsacīkstēs bija piešķirts 17. numurs.

Latvijas tenisists jau spēles pirmajā setā ieguva iespēju atņemt pretiniekam servi, taču tik veiksmīgi dueli neizdevās iesākt. Līdz pat piektajam geimam spēle ritēja līdzīgi, bet Gulbis zaudēja savu trešo servi un nonāca iedzinējos ar 2-3. Tenisists zaudēto visai viegli atguva astotajā geimā, bet pirms taibreika setu neizdevās noslēgt. Taibreikā Gulbis uzvarēja pie savas serves un nākamajās divās izspēlēs lauza pretinieka servi, drīz vien panākdams jau drošo 5:0. Indietis savas nākamās divas serves nosargāja, bet īsi pēc tam Gulbis izservēja uzvaru setā.

Otrais sets jau diezgan uzskatāmi pagāja Gulbja zīmē, sportistam jau pie pirmās iespējas laužot pretinieka servi. To pašu viņš ar trešo mēģinājumu izdarīja trešajā geimā, bet turpinājumā rupjas kļūdas nepieļāva un svinēja uzvaru mačā ar 7-6 (7:2), 6-2.

Gulbis šajā spēlē izpildīja deviņas netveramas serves, kamēr viņa pretinieks atbildēja vien ar četrām.

Par kvalifikācijas turnīra pārvarēšanu Gulbis nopelnīja 25 ATP ranga punktus, bet viņa pretinieks sacensības pameta par 50 000 Austrālijas dolāru (nepilnu 31 000 eiro) bagātāks.

Jau ziņots, ka Gulbis savā sezonas ceturtajā mačā ar 6-3, 6-3 apspēlēja amerikāni Maksimu Kresiju (ATP 189.), bet nākamajā duelī ar 6-3, 1-6, 6-2 uzvarēja Federiko Koreu no Argentīnas (ATP 118.), kurš bija izlikts ar 15. numuru.

0 Komentāru