Gulbis uzvar arī eisu rekordistu Karloviču, pirmoreiz šogad sasniedzot ATP turnīra pusfinālu

Komentāri
Gulbis uzvar arī eisu rekordistu Karloviču, pirmoreiz šogad sasniedzot ATP turnīra pusfinālu
Foto: EPA/LETA

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vīnes ATP World Tour 500 sērijas turnīra ceturtdaļfinālā piektdien ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5) pieveica pieredzējušo horvātu Ivo Karloviču, kurš ir pasaules rekordists netveramajās servēs. Šodien pusfinālā Gulbis tiksies ar amerikāni Stīvu Džonsonu.

Pateicoties uzvarai, Gulbis pirmoreiz šogad sasniedzis kāda turnīra pusfinālu un pasaules rangā nākamajā nedēļā pakāpsies par vairāk nekā 30 vietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut jau pirmajā geimā Karlovičs izpildīja trīs eisus, Gulbis tāpat tika pie divām breikbumbām, kuras gan neizdevās realizēt. Pēc Gulbim veiksmīgā pirmā geima, nākamajā jau pirmajās trijās izspēlēs uzvarēja Karlovičs, iegūstot trīs breikbumbas, bet arī tās tika atspēlētas. Nākamajos pāris geimos tenisistiem kopā bija vēl trīs breikbumbas, bet pēdējos četros seta geimos jau servētāji uzvarēja sausā un nācās spēlēt taibreiku.

Papildu geimā pirmais minibreiku ieguva Karlovičs un izvirzījās vadībā ar 3:1. Uz to ar trim pēc kārtas uzvarētām izspēlēm atbildēja Gulbis, jau pārņemot vadību un ar iniciatīvu no rokām vairs neizlaižot, setu noslēdzot ar divām netveramajām servēm. Pirmajā setā, kas ilga 54 minūtes, abi tenisisti izpildīja pa astoņiem eisiem.

Otrajā setā turpinājās pirmā seta nogales scenārijs un laukumā dominēja servētāji, Gulbim eisu skaita ziņā turoties līdzās pieredzējušajam konkurentam. Šajā setā tikai divos geimos kāds no tenisistiem uzvarēja vairāk nekā vienā izspēlē pretinieka serves geimos, tāpēc uzvarētājs atkal tika noskaidrots taibreikā. Šoreiz Gulbis jau taibreika ievadu nospēlēja veiksmīgāk un izvirzījās vadībā ar 4:1, bet vēlāk arī 6:3. Kaut pirmās divas mačbumbas pie savām servēm Karlovičs atspēlēja, trešo Gulbis ar otro servi realizēja un svinēja uzvaru.

Lasi vēl