Gulbis revanšējas Rosolam par Vimbldonas neveiksmi un iekļūst Monreālas turnīra trešajā kārtā

0 Komentāru
Gulbis revanšējas Rosolam par Vimbldonas neveiksmi un iekļūst Monreālas turnīra trešajā kārtā
Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis uzveicis čehu Lukāšu Rosolu, revanšējoties par neveiksmi Vimbldonas turnīrā, un iekļuva Monreālā notiekošā Masters 1000 sērijas vienspēļu pamatturnīra trešajā kārtā. Otrās kārtas mačs bija jau trešais duelis pēc kārtas, kurā Gulbim bija jācīnās trīs seti. Šoreiz Latvijas tenisists guva panākumu ar 6-2, 5-7, 6-3.

Pirmajos trīs geimos punktus izcīnīja servētājs, taču ceturtajā geimā Gulbim izdevās lauzt pretinieka servi un realizēt breikbumbu, izvirzoties vadībā ar 3-1. Turpinājumā tenisisti atkal uzvarēja, pašiem servējot, līdz astotajā geimā Gulbis vēlreiz lauza pretinieka servi un izcīnīja pārliecinošu uzvaru pirmajā setā ar 6-2.

Otrajā setā tenisisti atkal spēlēja veiksmīgi pie savām servēm. Pēc 11.geima rezultāts bija 6-5 Rosola labā, bet jau 12.geimā bija jāservē Gulbim. Tiesa, viņš diezgan ātri zaudēja pirmajās trīs izspēlēs, nonākot iedzinējos ar 0:40, taču līdz geima izskaņai tā arī nespēja atspēlēties. Tādējādi Rosols, laužot Gulbja servi, uzvarēja arī visā setā ar 7-5.

Noslēdzošajā setā abi sportisti atkal veiksmīgi darbojās pie savām servēm. Pirmā breikbumba realizēta vien astotajā geimā, kad Gulbis lauza Rosola servi un nonāca vadībā ar 5-3. Devītajā geimā pie divām breikbumbām tika jau čehu tenisists, taču viņam neizdevās tās realizēt, bet Gulbis atspēlējās un noslēdza šo setu ar uzvaru 6-3.

Kvalifikācijas pārvarēšana un pamatturnīra trešās kārtas sasniegšana Gulbim devusi jau 115 ATP ranga punktus. Gulbim ir labas izredzes iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā, jo nākamais latvieša pretinieks būs arī kvalifikāciju pārvarējušais amerikānis Donalds Jangs, kurš otrajā kārtā negaidīti ar 7-6 (7:5), 6-3 pārspēja ar piekto numuru izlikto čehu Tomāšu Berdihu.

0 Komentāru