Komentāri
Gulbis līdzīgā mačā piekāpjas Rosolam un nepārvar Vinstonas-Seilemas turnīra pirmo kārtu
Foto: EPA/LETA

Latvijas tenisists Ernests Gulbis ar 4-6, 6-7 (4:7) trešo reizi karjerā piekāpās čeham Lukāšam Rosolam un jau pirmajā kārtā izstājās no cīņas par Vinstonas-Seilemas ATP World Tour 250 turnīra titulu.

Cīņa iesākās ļoti sīva. Neviens sportists nevēlējās atdot iniciatīvu pretiniekam, līdz ar to pēc pirmajiem sešiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 3-3, sportistiem uzvarot pie savām servēm. Septītajā geimā Rosolam tomēr izdevās lauzt Gulbja servi un realizēt breikbumbu, panākot 4-3 čeha labā. Nākamajos divos geimos sportisti atkal uzvarēja pie savām servēm, tādējādi rezultāts pēc deviņiem geimiem bija 5-4 Rosola labā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Desmitais geims izvērtās daudz spraigāks. Vispirms vadībā ar 40:0 izvirzījās Gulbis, nopelnot iespēju realizēt breikbumbu, taču tas viņam neizdevās. Turpinājumā latvietis nerealizēja vēl trīs breikbumbas, līdz pie setbumbas tika Rosols. Tiesa, arī čeham neizdevās noslēgt šo geimu, jo setbumba tā arī netika īstenota. Turpinājumā šajā geimā Gulbis nerealizēja vēl vienu breikbumbu, turpretī čehs īstenoja savu nākamo setbumbu, tādējādi setā uzvarot ar 6-4.

Otrā seta sākums bija līdzīgs – abi sportisti pirmajos desmit geimos uzvarēja katrs pie savām servēm, līdz ar to seta rezultāts bija 5-5. Zīmīgi, ka sestajā geimā Gulbim bija iespēja realizēt vēl vienu breikbumbu, taču tas viņam neizdevās. 11.geimā pie divām breikbumbām tika Rosols, taču arī viņam neizdevās lauzt pretinieka servi.

Pēc 12 geimiem rezultāts bija neizšķirts 6-6, līdz ar to sportistiem bija jāaizvada taibreiks. Jau pašā sākumā Gulbis zaudēja punktu pie savas serves, ļaujot čeham izvirzīties vadībā. Turpinājumā Gulbis nespēja atspēlēties un iegūt punktu pie Rosola serves, tādējādi ar 4:7 piedzīvojot zaudējumu arī taibreikā.

Jau pēc nedēļas sāksies ASV atklātais čempionāts, tāpēc šī Gulbim bija pēdējā pārbaude pirms gada noslēdzošā Grand Slam turnīra. Gulbis ATP rangā šobrīd atrodams 67.vietā, kamēr Rosols ir 86.pozīcijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl