Gulbis izcīna iespēju spēlēt trešo setu, tomēr piekāpjas Albotam Monpeljē turnīra otrajā kārtā

Pievienot komentāru
Gulbis izcīna iespēju spēlēt trešo setu, tomēr piekāpjas Albotam Monpeljē turnīra otrajā kārtā
AFP/SCANPIX

Latvijas vīru tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ceturtdien Monpeljē “ATP World Tour 250” otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-7 (5:7), 6-4 , 4-6 piekāpās Moldovas tenisistam Radu Albotam.

Gulbis ATP rangā ieņem 83.vietu, bet Albots ir 90.pozīcijā.

Par otrās kārtas sasniegšanu Gulbis nopelnījis 20 ATP ranga punktus.

Gulbis šajā mačā zaudēja savu pirmo servi, bet septītajā geimā ar breiku viņš revanšējās. Turpinājumā viņš pie savas serves nonāca iedzinējos ar 0:40, bet ar vairākiem “eisiem” atspēlēja trīs breikbumbas un nosargāja savu servi. Nākamo geimu viņš zaudēja “tīri”, bet turpinājumā desmitajā geimā atspēlēja vienu setbumbu un vēlreiz neļāva Albotam atņemt viņa servi.

Arī 12.geimā Gulbis, servējot, nonāca iedzinējos ar 0:40 un atspēlēja trīs breikbumbas, kas viņam varēja atnest zaudējumu setā. Turpinājumā latvietis atspēlēja vēl divas setbumbas un panāca taibreiku. Tajā Gulbis piespieda pretinieku kļūdīties, Moldovas tenisistam triecot raketi pret zemi, bet nākamajā izspēlē Latvijas pirmā rakete panāca jau 3:1. Tiesa, Gulbja neveiksme servē ļāva Albotam izlīdzināt rezultātu, bet vēlāk latvietis nonāca iedzinējos ar 4:6 un taibreikā zaudēja ar 5:7.

Otrā seta sākumā tenisistiem bija piespiedu pauze, jo arēnā nodzisa elektrība, kas gan ātri tika atjaunota. Seta pirmajos deviņos geimos uzvarēja servētāji, bet desmitajā Gulbis pie pretinieka serves panāca 40:15 un realizēja setbumbu, nokārtodams 6-4.

Trešo setu Gulbis iesāka ar zaudētu servi un tāds pats liktenis viņu varēja piemeklēt septītajā geimā, kurā gan Albota breikbumba tika atspēlēta. Desmitajā geimā, Albotam servējot par uzvaru mačā, pretinieks panāca 40:15 un tika pie divām mačbumbām, realizējot pirmo no tām un atnesot Gulbim zaudējumu ar 4-6.

Tāpat kā pirmajā kārtā, arī otrajā Gulbis izpildīja 14 “eisus” jeb netveramās serves. Viņa kontā bija arī septiņas dubultkļūdas.

Gulbim un Albotam šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.