Gulbis “French Open” otrajā kārtā zaudē itālim Beretīni

Pievienot komentāru
Gulbis “French Open” otrajā kārtā zaudē itālim Beretīni
AP/LETA

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis trešdien Parīzē sezonas otrā “Grand Slam” turnīra – Francijas atklātā čempionāta – pamatsacensību otrās kārtas cīņā ar 2-6, 6-3, 4-6, 3-6 piekāpās itālim Mateo Beretīni.

Gulbis Francijas atklātajā čempionātā pārvarēja kvalifikāciju un sasniedza pamatturnīra otro kārtu, kas ļāva kopumā tikt pie 70 ATP ranga punktiem. Tas viņam pasaules rangā ļaus veikt nelielu kāpumu.

Latvijas tenisists šajā mačā pamanījās pieļaut 15 dubultkļūdas, kamēr viņa pretinieks – tikai divas. Ievērojams bija arī nepiespiesto kļūdu skaits – 67 pret itāļa 29.

Gulbim šis mačs neiesākās pārāk sekmīgi, jo jau pirmajā geimā Beretīni viņu nobreikoja. Lai arī latvietis jau nākamajā geimā gandrīz atbildēja ar to pašu, panākdams “vienādi”, tikt pie breikbumbas viņš nespēja. Visa pirmā seta laikā Gulbis tā arī netika pie reālas iespējas iegūt breiku, bet Itālijas tenisists vēlreiz viņu nobreikoja septītajā geimā, turklāt latvietim pilnībā nevedās pirmā serve.

Sekojošajā – astotajā – geimā Beretīni pārliecinoši izservēja setu, tajā uzvarot ar 6-2.

Otrajā setā Gulbja serves jau bija sekmīgākas, bet pirmajos piecos geimos abi tenisisti ļoti meistarīgi spēlēja pie savām servēm, neļaujot pretiniekam tikt pie breika iespējas. Savukārt sestajā geimā latvietis beidzot tika pie breikbumbas, ko viņš ieguva pēc Beretīni dubultkļūdas. Šo iespēju viņš arī izmantoja, veiksmīgi uzņemot pretinieka pirmo servi un uzvarot izspēlē.

Līdz ar to devītajā geimā Gulbis servēja par uzvaru otrajā setā, tomēr viņš nelaikā pieļāva dubultkļūdu, kas Beretīni ļāva panākt “vienādi”. Tiesa, pēc tam latvietis ar agresīvu spēli uzvarēja divās izspēlēs pēc kārtas, gūstot virsroku otrajā setā ar 6-3.

Trešajā setā Gulbi gan vēl joprojām regulāri pievīla pirmā serve, kas ik pa brīdim Beretīni ļāva “ieķerties” un uzvarēt vairākās izspēlēs. Lūzuma punkts trešajā setā gan pienāca jau ceturtajā geimā, kad itālis vairāk nekā desmit minūšu ilgā geimā izmantoja trešo breikbumbu un lauza latvieša servi. Tikmēr Latvijas tenisistam bija diezgan problemātiski tikt galā ar pretinieka servi.

Pie pirmajām divām breikbumbām trešajā setā Gulbis tika tikai devītajā geimā, kad Beretīni servēja par uzvaru setā. Tiesa, itālis tās diezgan ātri atspēlēja, bet pēc tam jau pats latvietis atspēlēja setbumbu un ieguva arī vēl vienu breikbumbu, ko viņš izmantoja un lauza sāncenša servi.

Jau nākamajā geimā Beretīni veiksmīgi tika galā ar Gulbja pirmajām servēm, iegūdams uzreiz trīs breikbumbas, kas vienlaikus bija arī setbumbas (40:0). Noslēgumā itālis izmantoja otro no tām un uzvarēja trešajā setā ar 6-4.

Ceturtajā setā Beretīni vairākkārt apdraudēja Gulbja servi, jau otrajā geimā tikdams pie divām breikbumbām, kas palika neizmantotas. Vēl divas breika iespējas viņš neizmantoja ceturtajā geimā, kamēr latvietim sāncenša servei pretargumentu neatradās, lai gan piektajā geimā viņš vairākkārt panāca “vienādi” un atspēlēja geimbumbas. Iniciatīva ceturtajā setā piederēja Beretīni, un pie breika viņš beidzot tika sestajā geimā, pārliecinoši laužot Gulbja servi.

Šajā setā Latvijas tenisists netika ne pie vienas breikbumbas, trešajā setā ciešot pārliecinošu zaudējumu ar 3-6.

Gulbis ATP rangā atrodams 160.vietā, bet Beretīni ieņem 96.pozīciju. Abiem tenisistiem šī bija pirmā savstarpējā spēle vēsturē.

Pirmajā kārtā Gulbis ar rezultātu ar 2-6, 6-4, 6-4, 6-3 uzvarēja Žilu Milleru no Luksemburgas, kurš ATP rangā ir 34.pozīcijā. Šī Gulbim bija pirmā uzvara ATP tūres pamatsacensībās kopš pērnā gada ASV atklātā čempionāta.