Komentāri
Gulbis Francijas atklāto čempionātu iesāk ar uzvaru pār Sijslingu
Foto: AFP/LETA

  Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis svētdien sava otrā šīs sezonas Grand Slam turnīra Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā ar 6-4, 6-4, 7-6 (7:3) uzvarēja Nīderlandes pārstāvi Igoru Sijslingu.

Pirmā seta pirmajos sešos geimos tenisisti katrs uzvarēja savas serves un rezultāts bija neizšķirts 3-3. Septītajā geimā nīderlandietis zaudēja punktu pie savas serves, bet astotajā Gulbis savu servi izmantoja un izvirzījās vadībā ar 5-3.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Devītajā geimā Gulbis pie pretinieka serves neizmantoja lielisku iespēju realizēt setbumbu, un Sijslings panāca 4-5. Tomēr desmitajā geimā latvietis izmantoja savu servi un izcīnīja uzvaru pirmajā setā ar rezultātu 6-4.

Arī otro setu tenisisti iesāka katrs pie savas serves uzvarot divus geimus. Tomēr piektajā geimā nīderlandietis zaudēja punktu pie savas serves, bet Gulbis savu servi izmantoja un panāca 4-2. Devītajā geimā, kad rezultāts bija 5-3 par labu Gulbim, latvietis neizmantoja divas setbumbas. Tomēr desmitajā geimā Gulbis pie savas serves izcīnīja uzvaru geimā un arī otrajā setā.

Jau trešā seta pirmajā geimā Gulbis izmantoja breikbumbu, bet jau nākamajā geimā uzvarēja pie savas serves, izvirzoties vadībā ar 2-0. Pēc tam Gulbis turpināja rādīt labu sniegumu, esot vadībā jau ar 3-1. Tiesa tad divus geimus uzvarēja Sijslings, panākot neizšķirtu 3-3. Turpinājumā pa vēl vienai breikbumbai izcīnīja abi sportisti, panākot 4-4, bet uzreiz pēc tam abi tenisisti izmantoja geimus pie savas serves, turpinot sīvu cīņu par uzvaru setā (6-6). Uzvarētāju šajā setā noteica taibreiks, kurā ar 7:3 uzvarēja Latvijas sportists.

Šis Gulbim ir vitāli svarīgs turnīrs, jo viņam jāaizstāv 720 ATP ranga punkti, kas agra zaudējuma gadījumā var nozīmēt milzīgu kritumu pasaules rangā. Kā zināms, šosezon latvietis uzvarējis tikai trīs no 15 spēlēm.

Lasi vēl