Gulbis “Challenger” turnīrā Čehijā uzvar ranga pirmā simtnieka tenisistu

Komentāri
Gulbis “Challenger” turnīrā Čehijā uzvar ranga pirmā simtnieka tenisistu
Foto: AFP/LETA

  Latvijas tenisa pirmās raketes godu vismaz uz laiku zaudējušais Ernests Gulbis pirmdien ar uzvaru sāka “Challenger” sērijas turnīru Čehijas pilsētā Prostejovā, turklāt pārspēja pasaules ranga pirmajā simtniekā esošu pretinieku.

Gulbis pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 6-4, 6-2 apspēlēja slovāku Norbertu Gombosu, kurš ir pasaules ranga 93.vietā un turnīrā bija izlikts ar septīto numuru.

Kaut Gulbis jau trešajā geimā lauza pretinieka servi, pirmajos divos serves geimos viņš pieļāva piecas dubultkļūdas, kas ļāva pretiniekam panākt neizšķirtu. Neapmierinātībā ar to latvietis salauza raketi. Tomēr uzreiz nākamajā geimā viņš atkal nobreikoja pretinieku, bet turpinājumā novedot setu līdz uzvarai.

Otrajā setā Gulbis pirmoreiz jau pirmajā geimā nobreikoja pretinieku, ceturtajā geimā to paveica vēlreiz un dueli noslēdza 80 minūšu laikā.

Kopā mačā Latvijas tenisistam bija 12 dubultkļūdas un astoņas netveramās serves. Viņš atspēlēja septiņas no astoņām pretinieka breika iespējām, bet pats realizēja četrus no 13 breikiem.

Gomboss nesen aizkļuva līdz kvalifikācijas izšķirošajai, trešajai, kārtai Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijā, bet nedēļu pirms tam “Challenger” turnīrā Vācijā spēlēja finālā.

Pirmās kārtas pārvarēšana speciālā ielūguma jeb “wild card” saņēmējam Gulbim devusi desmit ATP ranga punktus. Zīmīgi, ka nākamajā kārtā viņam pretim stāsies slavens pretinieks – 35 gadus vecais spānis Tomijs Rovredo, kurš pašlaik rangā ir vien 274.pozīcijā, vai 164.vietā esošais polis Ježijs Janovičs.

Pašlaik Gulbis ATP rangā ir 230.pozīcijā, tomēr tā kā pagājušajā nedēļā viņš zaudēja Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā, nespējot aizstāvēt pērn gūtos punktus, nākamajā nedēļā viņš pasaules rangā ievērojami atkritīs. Gulbim tika prognozēta izkrišana uz sesto simtu un Latvijas pirmās raketes titula zaudēšana, tomēr, ja viņš Prostejovā uzvarēs vēl vienā mačā, tas nenotiks, viņš saglabās valsts labākā tenisista godu un arī rangā būs augstāk.

Gulbis februārī atgriezās kortā pēc ilgstošas traumas ārstēšanas. Ja pirmajā mačā latvietis spēja gūt uzvaru, nākamajos sešos dueļos viņš piedzīvoja zaudējumus, šo sēriju pārtraucot pirmdien.

Lasi vēl