Komentāri
Gulbis atspēlē sešas mačbumbas, tomēr bezkompromisu cīņā piecos setos zaudē Šardī
Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas tenisists Ernests Gulbis otrdien Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vienspēļu pamatturnīra pirmajā kārtā ar 5-7, 6-2, 7-6 (7:5), 3-6, 11-13 piekāpās francūzim Žeremī Šardī.

Gulbis maču iesāka pārliecinoši un jau trešajā geimā neļāva Šardī pie savas serves uzvarēt nevienā geimā, un nobreikoja viņu. Kamēr Šardī daudz strīdējās ar tiesnešiem, Gulbis bija neierasti mierīgs un pārliecinošs. Tomēr novest setu līdz uzvarai latvietim neizdevās – desmitajā geimā viņam nesanāca izservēt setu un Šardī panāca 5-5, bet 12. geimā Gulbis pat bija izspēles attālumā līdz taibreikam, tomēr arī šajā brīdī neizdevās nospēlēt pietiekami precīzi un tika piedzīvots zaudējums ar 5-7.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrā seta ievadā Gulbim bija trīs breikbumbas un lieliska iespēja lauzt pretinieka servi, tomēr svarīgākajos brīžos Šardī izdevās pietiekami pārliecinoši ieservēt. Tomēr, ko viņš nepaveica pirmajā geimā, izdarīja trešajā un otro reizi mačā lauza pretinieka servi. Visa otrā seta garumā Šardī sava serve sagādāja problēmas un Gulbis rādīja pārliecinošāku sniegumu. Septītajā geimā latvietis vēlreiz lauza pretinieka servi, bet brīdi vēlāk otro setu izservēja – 6-2.

Trešā seta ievadā Gulbis dažās izspēlēs bija palicis paviršāks, kas otrajā geimā deva Šardī divas breikbumbas, tomēr viņš tās atspēlēja un seta likteni atkal izšķīra trešajā geimā – uzvarot pirmajās trijās izspēlēs latvietis panāca trīs breikbumbas un trešo no tām arī izmantoja. Nākamajā geimā uzreiz Šardī ieguva breikbumbas, tomēr, nokļūstot kritiskā situācijā, latvietis servēja pārliecinoši un noturēja servi.

Ceturtajā setā pirmajā geimā latvietis spēja atspēlēt divas breikbumbas, tomēr trešo zaudēja, bet nākamajā neizmantoja savu iespēju lauzt servi un nonāca iedzinējos ar 0-2. Turpinājumā sportisti uzvarēja katrs pie savām servēm, bet devītajā geimā Šardī ar trešo setbumbu panāca uzvaru setā ar 6-3.

Piektajā setā devītajā un desmitajā geimā tenisisti apmainījās ar realizētām breikbumbām un turpinājās bezkompromisu cīņa par uzvaru. Pie rezultāta 8-7 Šardī tika pie trim mačbumbām, taču visas Gulbis prata atspēlēt, panākot neizšķirtu. Tāpat arī aiznākamajā geimā francūzim vēl divas mačbumbas, tomēr Gulbis atspēlējās un panāca neizšķirtu 9-9.

Turpinājumā sportistu spēki jau bija izsīkuši un nākamajos piecos geimos neviens no viņiem pie breikbumbām netika. Savukārt 24. geimā latvietis atspēlēja vēl vienu mačubmbu, tomēr septītā viņam izrādījās liktenīga, un Gulbis izšķirošajā setā piedzīvoja zaudējumu ar 11-13.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl