Gulbis ATP rangā noslīd uz zemāko vietu kopš 2012. gada oktobra

Komentāri
Gulbis ATP rangā noslīd uz zemāko vietu kopš 2012. gada oktobra
Foto: AFP/LETA

Pašlaik nespēlējošais Latvijas tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis uzreiz 40 vietas un pašlaik ieņem vien 146. pozīciju.

Tik zemā vietā ATP vienspēļu rangā Gulbis nav bijis kopš 2012. gada 28. oktobra, kad atradās 151. pozīcijā. Pēc tam latvietis uzlaboja savas pozīcijas, kam augstākais punkts bija 2014. gada jūnijā – toreiz sportists pēc veiksmīga Francijas atklātā čempionāta pakāpās līdz pat desmitajai vietai. Gulbis traumas dēļ septembrī nepiedalījās ASV atklātajā čempionātā, turklāt atsauca dalību arī citos turnīros. Lai gan izskanēja informācija, ka latvietis varētu atgriezties kortā oktobrī, visticamākais, viņš šo sezonu jau ir noslēdzis.

Tikmēr valsts otrā rakete Lībietis šonedēļ ieguvis trīs pozīcijas un tagad atrodams 357.vietā. Pirms dažām nedēļām sasniegtā 354. pozīcija bija viņa karjeras rekords. Augustā Lībietis pirmo reizi karjerā iekļuva starp ranga 400 labākajiem tenisistiem, ieņemot 381.vietu, bet vēlāk atkal no ceturtā simta izkrita. Mārtiņš Podžus šonedēļ zaudējis 16 vietas un tagad ir 769.pozīcijā, bet Krišjānis Stabiņš ieņem 990.pozīciju. Savukārt 1337.pozīcijā ir Artūrs Lazdiņš, Jānis Podžus atrodams 1491.vietā, bet 18 gadus vecais Rūdolfs Mednis ieņem 1614. pozīciju.

Pasaules ranga līderis joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kuram seko divkārtējais olimpiskais čempions Endijs Marejs no Lielbritānijas. Trešo vietu ieņem ASV atklātā čempionāta uzvarētājs Stans Vavrinka no Šveices, kamēr pirmajam trijniekam seko Kanādas pārstāvis Milošs Raoničs.

Savukārt piektais joprojām ir japānis Kei Nišikori, bet viņam seko titulētais spānis Rafaels Nadals un leģendārais šveicietis Rodžers Federers, kurš veselības problēmu dēļ šosezon vairs nestartēs. Astoto vietu ieņem francūzis Gaels Monfiss, kamēr pirmo desmitnieku noslēdz austrietis Dominiks Tīms un Tomāšs Berdihs no Čehijas.

Lasi vēl