Gulbi neiekļauj Latvijas izlasē, līdz ar to viņš nepiedalīsies arī olimpiskajās spēlēs

Pievienot komentāru
Gulbi neiekļauj Latvijas izlasē, līdz ar to viņš nepiedalīsies arī olimpiskajās spēlēs
Foto: AFP/LETA

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis otrdien netika iekļauts Latvijas izlases sastāvā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas cīņai ar Baltkrieviju, līdz ar to viņš nestartēs arī augustā gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kas gan tika prognozēts jau iepriekš.

Cīņā pret Baltkrieviju, kas no 15. līdz 17.jūlijam notiks Minskā, Latvijas godu aizstāvēs Miķelis Lībietis, Jānis Podžus, Mārtiņš Podžus un Mikus Losbergs, kurš pirmo reizi ticis Latvijas izlasē startam Deivisa kausā.

Vēl pagājušajā ceturtdienā Starptautiskās Tenisa federācija (ITF) Gulbi iekļāva starp potenciālajiem Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniekiem, tomēr pie viņa vārda bija pielikta īpaša atzīme – viņš varēs Olimpiādē spēlēt tikai tad, ja jūlija vidū palīdzēs Latvijas izlasei Deivisa kausa izcīņas cīņā ar Baltkrieviju.

Lai piedalītos olimpiskajās spēlēs, tenisistam trīs reizes olimpiskā cikla laikā, kā arī vismaz reizi pēdējo divu gadu laikā, ir jāpiedalās Deivisa kausa izcīņā, kamēr Gulbis pēdējo reizi Latvijas izlasei šajā turnīrā palīdzēja 2014.gada septembrī Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas cīņā ar Austriju, kad Latvija zaudēja ar 1-4.

Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kurš ir arī Latvijas vīriešu izlases kapteinis, jau iepriekš sarunā ar aģentūru LETA izteicās, ka nav indikāciju Gulbja vēlmei palīdzēt izlasei, turklāt arī pats sportists publiskajos izteikumos nav paudis lielu vēlmi to darīt.

Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieki tika noteikti pēc pasaules ranga, ko jūnijā publicēja uzreiz pēc Francijas atklātā čempionāta. Gulbis šobrīd ATP pasaules rangā ieņem 61.pozīciju.

Latvijas izlasē gaidāmajam Deivisa kausa mačam augstāko vietu ATP pasaules rangā ieņem Lībietis, kurš vienspēļu rangā atrodas 465.vietā, kamēr dubultspēļu rangā viņš ieņem 362.vietu. Abos rangos Lībietim šīs pozīcijas ir karjeras rekords.

Tikmēr M.Podžus vienspēļu rangā ir 757.vietā, bet viņa dvīņubrālis J.Podžus tajā atrodams 1216.pozīcijā. Dubultspēļu rangā viņi ir attiecīgi 899. un 905.pozīcijās. Visbeidzot Losbergs vienspēļu rangā atrodas 1707.pozīcijā, bet dubultspēļu rangā viņš nav iekļuvis.

Savukārt Baltkrievijas izlase no saviem sešiem ATP rangā visaugstāk esošajiem tenisistiem otrdien sastāvā iekļāvusi tikai Iļju Ivašku, kurš vienspēļu rangā atrodams 236.pozīcijā. Tāpat komandā būs Andrejs Vasiļevskis (vienspēļu rangā 612.vieta), Jaraslavs Šila (728.vieta) un Aļaksandrs Burijs, kurš vienspēļu rangā nav, bet ieņem 64.vietu dubultspēļu ieskaitē.

Baltkrievijas izlasei nepalīdzēs ne vienspēļu ranga līderis Jegors Gerasimovs, kurš pašlaik ATP ieskaitē ieņem 169.vietu, ne arī pieredzējušais Maksims Mirnijs, kurš ieņem 25.vietu dubultspēļu rangā.