Grindeks un Pasaules Antidopinga aģentūra vienojas par sadarbību; par Mildronātu vēl diskutēs

0 Komentāru
Grindeks un Pasaules Antidopinga aģentūra vienojas par sadarbību; par Mildronātu vēl diskutēs
Foto: REUTERS/SCANPIX

Farmācijas kompānijas AS Grindeks pārstāvji tikušies ar Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) pārstāvjiem, vienojoties par sadarbību, tomēr joprojām abu pušu starpā nav vienprātības par Grindeks ražotā preparāta Mildronāts izslēgšanu no sportistiem aizliegto vielu saraksta, informē uzņēmumā.

Tikšanās laikā rasta kopēja izpratne, un abas puses vienojās par turpmāku sadarbību. Abas puses vienprātīgi atzina, ka ir ieinteresētas, lai tiktu novērsta ļaunprātīga un medicīniski nepamatota medikamenta lietošana. Grindeks turpinās zinātniski pamatot un argumentēt WADA, lai tiktu sākta Grindeks ražotā preparāta Mildronāts izslēgšanas procedūra no sportistiem aizliegto vielu saraksta, atzīmē uzņēmumā.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis stāsta, ka tikšanās laikā uzņēmums un WADA spēja rast kopsaucējus. Taču pastāvot arī atšķirīgi uzskati. “Mēs esam pārliecināti un gatavi argumentēt, lai medikamentu Mildronāts no sportistiem aizliegto vielu saraksta izslēgtu. Mēs esam ieinteresēti, lai mūsu ražotais preparāts būtu pieejams visiem pacientiem, kam tas ir nepieciešams, tostarp arī sportistiem. No jebkura aspekta skatoties, Grindeks ir kategorisks pret medicīniski nepamatotu un ļaunprātīgu medikamenta lietošanu,” uzsver Bundulis.

Tikšanās ar WADA pārstāvjiem Monreālā, Kanādā, notikusi pagājušajā nedēļā. Latvijas pārstāvju vidū bija Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis, Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs, akadēmiķis Ivars Kalviņš, kā arī Grindeks Pētniecības un attīstības departamenta eksperti. Sanāksmē piedalījās WADA zinātniskais direktors Olivers Rabins, zinātniskā direktora vietnieks Oskuels Barrozo un citi eksperti. Kā ziņots, WADA līdz 30.septembrim pagarinājusi periodu, kura laikā aizliegtās vielas meldonija lietošanā pieķertie sportisti varēs izvairīties no diskvalifikācijas.

Pēc jaunajiem WADA ieteikumiem, sportisti, kuriem laika posmā no 1.marta līdz 30.septembrim organismā tiks konstatēts zems meldonija līmenis, var nesaņemt sodu. Iepriekš WADA jau bija lēmusi par šādu periodu no 1.janvāra līdz 29.februārim. Meldonijs, kas ir Latvijā ražotā medikamenta Mildronāts aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā tika iekļauts 1.janvārī. Kopš tā laika pārbaudēs vielas klātbūtne konstatēta virknei augstākā līmeņa sportistu, tostarp tenisa superzvaigznei Marijai Šarapovai. Lai gan Latvijas farmācijas uzņēmums Grindeks”cer, ka WADA pilnībā izņems meldoniju no aizliegto vielu saraksta, paredzams, ka no 1.oktobra meldonijs sportistu organismā vairs nedrīkstēs atrasties vispār.

0 Komentāru