Grigorjeva nevēlas sev radīt papildu spiedienu un domāt par medaļas iegūšanu olimpiskajās spēlēs

Pievienot komentāru
Grigorjeva nevēlas sev radīt papildu spiedienu un domāt par medaļas iegūšanu olimpiskajās spēlēs
Foto: F64 ()

Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva šobrīd gatavojas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, taču nevēlas sev uzlikt papildu spiedienu un domāt par medaļas iegūšanu olimpiādē, sarunā ar aģentūru LETA sacīja pati sportiste.

Brīvā stila cīkstone Grigorjeva pašlaik atrodas Spānijā, kur aizvada treniņnometni, tur viņa atradīsies līdz svētdienai.

“Pirmais sagatavošanās posms mums bija šī gada sākumā kalnos – Koloradospringsā, ASV, un pēc tam Kanādā, kur arī bija paredzēts piedalīties sacensībās, taču treniņā satraumējos un aizlidoju mājās ātrāk. Tagad ar veselību viss ir kārtībā,” pauda Grigorjeva.

Janvārī Latvijas cīkstone piedalījās starptautiskās sacensībās Koloradospringsā, kur viņai izdevās gūt uzvaru, finālā pārspējot pagājušā gada pasaules junioru čempionāta bronzas medaļnieci Dženiferu Peidžu. Savukārt pagājušajā nedēļā viņa startēja Grand Prix seriāla sacensībās Spānijā, kur guva trešo vietu.

“Šobrīd ar treneri un savu komandu esam Spānijā, kur būšu līdz svētdienai. Savukārt pēdējā treniņnometne man būs Somijā, kad atbrauks arī Vācijas izlase ar vairākiem spēcīgiem sportistiem. Tur trenēšos 20 dienas, bet pēc tam uz nedēļu atgriezīšos Latvijā, lai 15.augustā lidotu uz Riodežaneiro,” savus plānus atklāja Grigorjeva. “Arī Spānijā daudzas cīkstones gatavojas olimpiskajām spēlēm, tāpēc treniņos ir, pret ko cīnīties. Man līdzi brauc arī sparingpartneris no Kaļiņingradas, kurš sacensībās pārstāv Lietuvu.”

Pērn Grigorjeva šķīrās no sava ilggadējā trenera Sergeja Kursīša, bet gada otrajā pusē sāka sadarbību ar igauņu speciālistu Ahto Rasku, tāpēc tagad pārsvarā trenējas Somijā.

Šoreiz Grigorjeva nolēmusi uz olimpiskajām spēlēm doties vien pāris dienas pirms starta. “Sapratām, ka ir jālido vai nu laicīgi pirms sacensībām, vai neilgi pirms starta. Starpība ar Riodežaneiro ir sešas stundas, un aklimatizācijai ir nepieciešama viena stunda dienā. Līdz ar to būtu jālido sešas dienas agrāk jeb 9.augustā, ko darīs arī mana komanda. Tomēr es esmu nolēmusi lidot 15.augustā, bet starts man paredzēts 18.augustā.”

Savu pirmo pretinieci Grigorjeva noskaidros svēršanās dienā 17.augustā. Tad arī viņa sāks gatavoties attiecīgajai sāncensei un izstrādāt taktiku.

Šīs Grigorjevai nebūs pirmās olimpiskās spēles, jo pirms četriem gadiem viņa startēja Londonā, kad viņa bija devītajā vietā. “Pieredze Londonas olimpiskajās spēlēs man īpaši par labu nenāk. Toreiz lidojām jau trīs nedēļas pirms starta un visu laiku domāju par Olimpiādi. Iespējams, kaut kur “pārdegu” un lidot tik ātri bija liela kļūda.”

“Olimpiādē var notikt viss, un desmit cīkstones ir tikpat kā vienāda līmeņa sportistes. Katra no viņām var tikt pie medaļas. Man šajās olimpiskajās spēlēs galvenais ir parādīt to lielo darbu, ko par šiem gadiem esmu ieguldījusi. Negribu domāt par medaļu, jo uz Londonu braucu ar domu izcīnīt zeltu. Šoreiz negribu sevi ielikt rāmjos un uzlikt sev spiedienu,” izteicās Girgojeva.

Četrkārtējā Eiropas čempione Grigorjeva būs vienīgā Latvijas pārstāve Riodežaneiro olimpisko spēļu cīņas sacensībās, turklāt viņa būs viena no galvenajām valsts pretendentēm uz godalgu izcīnīšanu.