Komentāri
Graudiņa/Kravčenoka uzvar arī trešajā spēlē un automātiski iekļūst EČ astotdaļfinālā
Foto: F64

Latvijas vadošais sieviešu pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien uzvarēja arī savā trešajā spēlē un automātiski sasniedza Majoros notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra izslēgšanas sacensību otro kārtu jeb astotdaļfinālu.

Astotdaļfinālā Latvijas pludmales volejbolistes tiksies ar turnīra 17.numuru Elsu Makmilanu un Paulu Soriju Gutjeresu no Spānijas vai ukrainietēm Innu un Irinu Mahno, kurām piešķirts vien 31.numurs.

Savā H apakšgrupas noslēdzošajā mačā ar astoto numuru Graudiņa/Kravčenoka ar 2-0 (21:16, 24:22) uzvarēja sacensību devīto numuru Nadju Glencki/Jūliju Grosneri no Vācijas.

Šo maču abas komandas uzsāka līdzvērtīgi, cīnoties punkts punktā, bet tehniskajā pārtraukumā ar viena punkta pārsvaru devās Latvijas sportistes – 11:10. Turpinājumā Graudiņa/Kravčenoka guva vēl trīs punktus pēc kārtas un ieguva pārliecinošāku vadību, bet pirmo setu izdevās noslēgt ar uzvaru – 21:16.

Arī otrā seta ievads aizritēja līdzīgā cīņā, kamēr tā otrajā pusē solīdāku pārsvaru ieguva Glencke/Grosnere. Tas gan netraucēja mājiniecēm atspēlēties un parūpēties par intrigu, Graudiņai/Kravčenokai svarīgākajā brīdī panākot 20:20. Abi dueti aizvadīja ļoti spraigu otrā seta galotni, kur beigās uzvaru ar 24:22 izcīnīja mājinieces.

Līdz ar to Latvijas sportistes ar trim uzvarām trīs spēlēs ieņēma pirmo vietu H apakšgrupā un ieguva automātisku iespēju sacensties Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.

Pirms tam ceturtdien cits Latvijas sieviešu duets Alise Lece un Marta Ozoliņa pēc veiksmīga mača sākuma tomēr cieta zaudējumu izšķirošajā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra spēlē un nesasniedza izslēgšanas sacensības.

Lece/Ozoliņa, kuras turnīrā bija izliktas ar 29.numuru, D apakšgrupas noslēdzošajā – trešajā – spēlē ar 0-2 (21:23, 15:21) piekāpās ar 20.numuru izliktajām lietuvietēm Ievai Dumbauskaitei un Monikai Povilaitītei.

Lasi vēl