Komentāri
Graudiņa/Kravčenoka Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā zaudē turnīra pirmajam numuram
Foto: F64

Latvijas vadošās pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka sestdien cieta zaudējumu Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā piektā vietā.

Līdz ar to vīru kā vienīgā Latvijas cerība uz medaļām palikuši vadošais vīru duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri vēlāk cīnīsies pusfinālā.

Graudiņa un Kravčenoka, kuras izliktas ar astoto numuru, vējainos laikapstākļos ar rezultātu 0-2 (16:21, 16:21) piekāpās vācietēm Šantali Laburērai un Jūlijai Zudai, kuras turnīrā izliktas ar pirmo numuru, kā arī jau pērn ir izbaudījušas uzvaras garšu Majoros.

Mača sākumā pretiniecēm izdevās iekrāt trīs punktu pārsvaru, taču tas ātri tika sadeldēts, un Latvijas duets panāca neizšķirtu 12:12. Tiesa, pie rezultāta 14:14 Vācijas duets guva četrus bezatbildes punktus, kas pirms seta galotnes nodrošināja stabilu pārsvaru. Vienu setbumbu Latvijas duets atspēlēja, bet otrā atnesa zaudējumu setā ar 16:21.

Otrā seta sākumā, sākot ar servi pavējā, Graudiņa un Kravčenoka pirms pirmā tehniskā pārtraukuma bija panākušas 5:2, taču pretinieces pamazām atspēlējās un seta vidū izvirzījās vadībā ar 12:11. Latvijas pāris pēc trim bezatbildes punktiem izvirzījās vadībā ar 14:12, taču ātri izlaida handikapu, vācietēm panākot 14:14. Seta turpinājumā mājinieces vēl dažās izspēlēs turējās pretī Laburērai un Zudai, taču pēc tam vairs nespēja izrādīt pretestību un zaudēja ar 16:21.

Pusfinālā Vācijas duets svētdien tiksies ar piekto numuru izliktajām čehietēm Kristīnai Kolocovai un Mihalai Kvapilovai, kuras ceturtdaļfināla trešā seta nogalē ieguva vadību un ar 2-1 (21:18, 18:21, 15:12) apspēlēja ar desmito numuru izliktās somietes Taru Lahti un Annīnu Parkinenu.

Tikmēr otrā pusfinālā tiksies vēl viens Vācijas duets Nadja Glencke un Jūlija Grosnere, kurām ticis devītais numurs, kā arī polietes Kinga Kolosinska un Jagoda Gruščinska, kurām ticis 24.numurs.

Lasi vēl