Graudiņa un Kravčenoka varēs piedalīties Eiropas čempionātā pludmales volejbolā

Pievienot komentāru
Graudiņa un Kravčenoka varēs piedalīties Eiropas čempionātā pludmales volejbolā

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka tomēr piedalīsies nākamajā nedēļā Jūrmalā gaidāmajā Eiropas čempionātā, aģentūru LETA informēja Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Iepriekš tika ziņots, ka Graudiņas pozitīva Covid-19 testa dēļ viņa un Anastasija Kravčenoka nevarēs aizstāvēt Eiropas čempioņu titulu. Piektdien saņemtās Covid-19 analīzes Graudiņai izrādījās pozitīvas, tomēr nākamās divas bija negatīvas, tādējādi dodot Latvijas duetam cerību spēlēt meistarsacīkstēs.

Kā skaidro LVF valdes loceklis un turnīra direktors Kaspars Timermanis, veicot pārrunas ar Eiropas Volejbola konfederāciju (CEV) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), ceturtdien pieņemts lēmums ļaut duetam piedalīties Eiropas čempionātā pludmales volejbolā, kas no 15. līdz 20.septembrim norisināsies Jūrmalā. Zaļā gaisma spēlēšanai tiks dota, sportistēm ievērojot vairākus drošības noteikumus Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārstes Līgas Cīrules uzraudzībā.

Timermanis uzsver, ka SPKC pretimnākšana ir saprātīgs risinājums sabiedrības veselības nodrošināšanai, vienlaikus neliedzot Kravčenokai iespēju piedalīties sacensībās. ” LVF ar prieku paziņo, ka mūsu vadošās sportistes jaunnedēļ startēs turnīrā, un dara visu iespējamo, lai valsts nozīmes pasākums norisinātos pēc iespējas drošākā vidē. Tāpēc aicinām arī apmeklētājus, apmeklējot turnīru, apzinīgi ievērot pašaizsardzības un drošības noteikumus – fizisko distancēšanos, kā arī izmantot sejas maskas un dezinficēt rokas,” stāsta Timermanis.

LVF pagājušajā piektdienā informēja, ka sportistes pāriniecei Kravčenokai un viņu trenerim Andrim Krūmiņam, kas arī ir veikuši testus un ir bijuši cieši saistīti ar Graudiņu treniņprocesā, analīžu rezultāti ir Covid-19 negatīvi. Tomēr tā kā šīs personas ir atzītas par tiešajām kontaktpersonām, arī viņām tobrīd tika noteikta divu nedēļu pašizolācija.

LVF uzsver, ka apmeklētāju un sportistu drošība ir Eiropas pludmales volejbola čempionāta prioritāte. Lai izvairītos saslimšanas gadījumiem plānotā čempionāta laikā, ir izveidota speciāla Covid-19 risku novēršanas komanda, kas jau vairāk nekā mēnesi kopā ar CEV pārstāvjiem strādā pie dažādu pasākumu un kārtību ieviešanas un iespējamo risku novēršanas. LVF arī informē, ka spēlētājiem un skatītājiem jārēķinās, ka prasības būs ļoti stingras un daudz vairāk pārsniegs valstī noteiktos ierobežojumus.