Graudiņa/Kravčenoka Tokijas pusfinālā piekāpjas Austrālijas duetam un cīnīsies par olimpisko bronzu

2 komentāri
AP/SCANPIX

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka agrā ceturtdienas rīta pēc Latvijas laika Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīra pusfinālā ar 0-2 (21:23, 13:21) piekāpās Austrālijas duetam Mariafei Artaho de Solarai / Talikai Klensijai un piektdien 4:00 cīnīsies par olimpisko bronzu.

Cīņas sākumā Latvijas duets pieļāva kļūdas uzbrukumos, kā dēļ nonāca iedzinējos ar 1:4, bet turpinājumā Graudiņas veiksmīgā spēle pie tīkla ļāva panākt neizšķirtu 4:4. Vēlāk gan pretinieces ātri atjaunoja trīs punktu pārsvaru (8:5), bet pēc sekmīga uzbrukuma pie savas serves duetus šķīra tikai punkts (7:8).

Seta vidū austrālietes saglabāja 2-3 punktu pārsvaru, bet turpinājumā pretinieces bija jau četru punktu attālumā (10:14), galvenokārt pateicoties Klensijas uzbrukumiem un labai servju uzņemšanai. Kravčenokas uzbrukums un “eiss”, kā arī Graudiņas spēle blokā ļāva pietuvoties līdz viena punkta atstatumam (16:17).

Pretinieces paņēma pārtraukumu, pēc kura pieļāva kļūdu uzbrukumā (17:17), bet pēc tam sekoja Klensijas sitiens pa līniju un latviešu kļūda – 19:17 austrāliešu labā. Graudiņas māņu sitiens un Klensijas kļūda aizsardzībā vēlreiz ļāva panākt vienādu rezultātu (19:19). Seta nogalē Graudiņa/Kravčenoka atspēlēja divas setbumbas, bet trešā pēc kļūdas serves uzņemšanā deva uzvaru Austrālijas pārim – 23:21.

Otrā seta sākumā 1:0 Latvijas labā panāca Graudiņa, bet pēc tam cīņa turpinājās punkts punktā līdz Kravčenokas “eiss” ļāva panākt lielāku pārsvaru (5:3). Jau trīs punkti duetus šķīra pēc tam, kad se Solora izsita bumbu ārpus laukuma (7:4), bet vēlāk pēc Kravčenokas kļūda pie tīkla pretinieces pietuvojās līdz vienam punktam (8:7).

Autā izsista bumba un seta viducī jau rezultāts neizšķirts 10:10, bet pēc Klensijas bloka un austrālietēm uzdāvinātas bumbas pie tīkla pretiniecēm divu punktu pārsvars (13:11). Pēc paņemtā pārtraukuma Klensija vēlreiz bija pārāka pie tīkla un duetus šķīra jau trīs punkti (14:11). Vēlāk sekoja vairākas kļūdas un pretinieču izdevušies uzbrukumi, kā dēļ Latvijas duetam bija jau grūti atspēlējams deficīts (12:18). Seta galotnē Latvijas sportistes salūza un piekāpās ar 13:21.

Otrajā pusfinālā ASV duets Eiprila Rosa/Aliksa Klainmena (2.) ar rezultātu 2-0 (21:12, 21:11) uzveica Šveices pāri Joanu Heidrihu/Anuku Veržē-Deprē (12.), kas piektdien būs Graudiņas/Kravčenokas pretinieces bronzas duelī.