Graudiņa/Kravčenoka olimpiskajās spēlēs debitē ar zaudējumu

AFP/SCANPIX

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka pirmdien ar zaudējumu debitēja Tokijas olimpisko spēļu turnīrā.

Ar 16.numuru sacensībās izsētais Latvijas pāris pirmajā cīņā ar rezultātu 1-2 (13:21, 21:16, 11:15) piekāpās ASV duetam Kellijai Kleisai un Sārai Sponsilai (9.).

Graudiņa/Kravčenoka trešā seta beigās zaudēja sešas punktus pēc kārtas, pretiniecēm veiksmīgi spēlējot blokā.

Mačs sākās ar amerikāniešu nelielu pārsvaru, tomēr pēc 12 izspēlēm rezultāts bija neizšķirts 6:6. Toties uz nākamajiem pretinieču desmit punktiem Latvijas pāris atbildēja tikai ar vienu, nonākot iedzinējos, kas nedeva nekādas cerības uz uzvaru setā. Pirmajā setā pārliecinošs zaudējums ar 13:21.

Pēc nervoza pirmā seta otro Graudiņa/Kravčenoka iesāka diametrāli pretēji – veiksmīgie uzbrukumi ātri deva trīs-četru punktu pārsvaru (5:2, 7:3). Pretinieču pāris planējošās serves Latvijas pāra pārsvaru sadzēsa vairs tikai līdz punktam (10:9). Seta turpinājumā latvietēm izdevās nostabilizēties vadībā un uzvarēt ar 21:16.

Trešā seta sākumā ar 2:0 vadībā izvirzījās ASV sportistes, bet Graudiņa/Kravčenoka atbildēja ar trīs punktiem. Seta vidū garas izspēles noslēgumā amerikānietes knapi pārdabūja bumbu pār tīklam, neļaujot Latvijas duetam iegūt plus divus punktus (8:8).

Tiesa, vēlāk divu punktu vadību deva Graudiņas veiksmīgā spēle blokā – 10:8. Turpinājumā gan blokā labi nospēlēja arī Kleisa, bet pēc tam Graudiņa izsita auta – jau 12:11 ASV labā. Kleisa vēlreiz labi nospēlēja blokā un nākamais amerikāņu uzbrukums deva mačbumbu, kas tika izmantota – 15:11.

Līdzšinējās divās spēlēs uzvarējis bija Latvijas duets.

Vēl grupā ir brazīlietes Ana Patrisija Silva Ramosa un Rebeka Kavalkanti Barboza Silva (4.), kā arī Kenijas pārstāves Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi (21.).